Originální název: Messalina

XYZ - 2010
ISBN: 978-80-7388-323-2

XYZ (2010) 978-80-7388-323-2 541
XYZ (2009) 978-80-7388-189-4 546

Historický román z antického Říma v 1. století našeho letopočtu popisuje konec Julsko-Claudijské dynastie, jejímž významným členem byl i císař Claudius. Autor si za hlavní postavu románu vybral Messalinu, jednu z Claudiových manželek. Kniha začíná za posledních dní hrůzovlády Claudiova šíleného synovce Caliguly. Dospívající Messalina se rozhodne, že přijme nabídku k sňatku od stárnoucího Claudia. Po Caligulově násilné smrti se Claudius stává císařem, Messalina se mění v cílevědomou intrikánku s nymfomanskými sklony a pokouší se ovládat císařství. Claudius dlouho nic netuší, ale nakonec jsou sečteny i Messalininy dny... Popisný historický román se pokouší stavět na přesných historických faktech. Messalina jako hrdinka lákala autora především díky svému pestrému sexuálnímu životu a intrikánství, a jejím prostřednictvím se snažil vyvolat barvitou a autentickou představu sexuálních zvyklostí aristokratické společnosti ve starém Římě. (Založil/a: Antonín)

Alfred Schirokauer Alfred Schirokauer
*13.06.1880 - †1934

SGS
  6. 6. 2016, 21:37
Bohužel nedočteno. Knihy z tohoto období mám velmi rád ale tento styl mě prostě nebavil. Nevím, nevím, asi aby to mělo nějaký spád a bylo to pro mě zajímavé, musí tam být nějaká vojenská část, což tady uplně chybí.