Německé válečné ponorky 1939-1945

Originální název: Kriegsmarine U-boats

Svojtka & Co. - 2007
ISBN: 80-7352-603-4

Svojtka & Co. (2007) 80-7352-603-4 192

Tato příručka čtenáři nabízí ucelený přehled o ponorkách německého námořnictva v letech 2. světové války. Každá z kapitol představuje stručnou historii jedné flotily, její znak, organizaci a proslulé ponorky a jejich velitele. Text doplňuje přes 150 kreseb a fotografií. (Založil/a: slide)

Wara
  21. 1. 2014, 19:05
Bohužel mi zásadně nevyhovovalo to, jak byla celá kniha pojata, tj. třídění podle jednotlivých flotil. Dost často tak docházelo k opakování některých fakt a informací, jejich zdvojování či dokonce ztrojování. Těžko se to čte jako nějaký souvislejší text (až na závěrečnou pasáž), je to spíše pro občasné nahlédnutí pro někoho, kdo se chce dopídit nějakých trochu větších podrobností o třebas nějaké ponorce, kterou zaslechne někde jinde v jiné souvislosti. To se dá udělat ale i s pomocí jiných, a myslím že lepších zdrojů. Rádoby bohatá obrazová příloha bohužel až příliš často opakuje pouze siluety jednotlivých ponorkových typů, osobně bych uvítal více historických fotek.