Starověký Egypt

Starověký Egypt Originální název: Ancient Egypt

Fraus - 2005
ISBN: 80-7238-476-7

Fraus (2005) 80-7238-476-7 48

Co znamenal Nil pro starý Egypt? Jak žili faraoni? Proč se stavěly pyramidy? Svět starých Egypťanů dávno odvál čas. Zůstali však svědci jejich velké minulosti. Pyramidy a chrámy, hrobky a mumie, malby a hieroglyfy nás okouzlují ještě dnes. Řetězec nových objevů v údolí Nilu se již po dvě staletí nepřetrhl a sotva uplyne měsíc, během něhož bychom nebyli informováni o nových nálezech. Díky nim jsme se hodně dozvěděli o životě starých Egypťanů, mnohé je však ještě opředeno tajemstvím či zůstává záhadným nebo velice sporným. Egyptolog Dieter Kurth popisuje v této knize z encyklopedické řady CO-JAK-PROČ proměnlivou historii změn na Nilu a líčí život faraonů a jejich poddaných. Informuje také o práci badatelů a badatelek, kteří se snaží svět starých Egypťanů zpětně rekonstruovat. Na publikaci se podílel rovněž přední český egyptolog doc. PhDr. Ladislav Bareš, CSc., odborný publicista a čerstvý spoludržitel prestižního ocenění "Gratis agit", udělovaného za šíření dobrého jména České republiky v cizině. (Založil/a: Antonín)