Mumie a pyramidy

Mumie a pyramidy Originální název: Mummies and pyramids

Metafora - 2007
ISBN: 978-80-7359-132-8

Metafora (2007) 978-80-7359-132-8 30

Starověký Egypt a jeho historie nepřestávají uchvacovat lidstvo od nepaměti a zájem o tuhle nádhernou zemi, její kulturu a mytologii stále roste. Možná je to tím, že v egyptském dávnověku je dodnes ukryto mnoho nerozluštěných tajemství.
Když se řekne Egypt, každý si představí pyramidy a faraony, takže nic z toho samozřejmě nemůže v naší knize chybět. Z čeho ale běhá mráz po zádech, je samozřejmě další egyptská zajímavost: mumie. Ty se sice dostaly i do filmových hororů, ale ví dneska někdo, jak se "vyráběly", jaké obřady se kolem nich prováděly a co všechno s nimi souviselo? Proto jsme tady my, abychom vás provedli uměním mumifikace, uměním mistrů balzamovačů.
A aby to nebylo tak jednoduché, celou knížkou vás budou provázet egyptské záhady a hlavolamy. Na cestě vás ale bude provázet nejslavnější faraon všech dob: Tutanchamon, takže určitě nezabloudíte. Množství barevných obrázků vás pak přenese časem rovnou do údolí Nilu, do pouští a měst starého Egypta.
Přestože se na první pohled jedná o knížku pro mládež, nenechte se mýlit - její autorkou je přední světová egyptoložka! (Založil/a: Antonín)