La Aviadora - Můj sen

La Aviadora - Můj sen
Originální název: La Aviadora - Můj sen

Ostrov - 2009

Ostrov (2009) 160

Dodnes málo známá, ale nesporně pozoruhodná životní cesta Boženy Laglerové vedla ve zvláštním napětí mezi uměním divadelní pěvkyně a nadšené letkyně. Pilotní průkaz získala již v roce 1911 jako první Češka a jako třináctá žena na světě. Další pilotku jsme měli až po sedmnácti letech. Její pilotní kariéru v Evropě i v zámoří včetně USA provázela řada velmi dramatických událostí, poznamenaných i haváriemi. Mimo jiné pomohla k proslulosti lehkého jednoplošníku Grade, který je předchůdcem dnešních ultralehkých letounů. Po návratu do vlasti dál žila a působila v Praze. B. Laglerové se dostalo velkého uznání mnoha leteckých odborníků v době, kdy se svébytné postavení žen teprve začínalo těžce prosazovat. Navždy jí náleží místo mezi předními průkopníky českého letectví. Knihu doprovází rozsáhlá fotopříloha na křídovém papíru s mnoha unikátními fotografiemi a dokumenty. (Založil/a: Antonín)