Noc draka

Noc draka Originální název: World of Warcraft: Night of the Dragon

Fantom Print - 2012
ISBN: 978-80-7398-156-3

Fantom Print (2012) 978-80-7398-156-3 352

Grim Batol: Temný odkaz tohoto místa se rozprostírá celou Azerothskou historií. Ale nejvíc je známé jako místo ošklivé tragédie - místo, kde hanební orkové zkazili mláďata vznešené Dračí Královny Alexstraszy a použili je jako zbraň ve válce. Ačkoli skupina hrdinů, vedená záhadným mágem Krasem, porazila orky a osvobodila zajaté draky, prokletá hora stojí jako zpustošená památka v...

Ale nyní Krasus, pro někoho známý jako Korialstrasz, cítí, že se zloba uvnitř Grim Batolu opět zvedá, aby ohrožovala jeho blízké. Nyní plně rozhodnut zničit toto zlo sám, netuší nic o úkolech, které vedou i ostatní do Grim Batol a objeví strašlivou pravdu, které nejen že může vést k jejich smrti, ale také k hrozné nové době temnoty a ničení.

Tato kniha navazuje na u nás vyšlou knihu Den Draka. (Založil/a: Aildrin)

Daletth
  30. 3. 2016, 23:29
WarCraft jsem měla vždycky ráda (trilogii Válka prastarých vyloženě miluji), stejně tak Knaak patří mezi mé oblíbené autory dobrodružné fantasy..., ale z novějších dílů série nemám už tak dobrý pocit. Jistě, pořád se to dobře čte, ale postavy už nejsou tolik propracované, opakují se náměty (ten, kdo je údajně mrtvý, je naživu; artefakt, který měl být zničený, je záhadně zase čilý; zavřené portály se otevírají...) a celkově mi občas přijde, že už to Blizzard seká jak Baťa cvičky. I když jsem vždycky WarCarft považovala za esenci epiky, tak se mi to v poslední době zdá přehnané zkrátka už moc - postavy už jsou tak nabušené, že mě to trochu nudí. I když uznávám, že je to možná jen tím, že příběh už se točí kolem online hry a ne kolem původní herní trilogie, takže se v některých událostech (a postavách) trochu ztrácím.
ScheRas
  25. 7. 2016, 10:00
Má první knížka na motivy Warcraftu byla spíše zklamáním. Ne, že by snad příběh neměl potřebný spád, v tomto ohledu není až tolik co vytknout. Nicméně na tomto počtu stran bych čekal postavy méně ploché, příběh v některých místech méně předvídatelný a zejména bych se vůbec nezlobil, když by hlavní postavy byly smrtelné. Alespoň některé. Poslední kapkou pro mě byly chyby v textu, věřím ale, že to se v dalších vydáních změní. (63%)
Achse
  22. 11. 2012, 5:43
Nevím jak kniha vypadá v originále, ale český překlad co jsem četl se nedá číst. Dočetl jsem ho snad jen proto, že mám rád Knaaka. Ale to co mu překladatel pravděpodobně udělal s knížkou je něco strašlivého.