Slovem a mečem

Slovem a mečem

Podtitul: Příběh z doby peloponéské války

Originální název: Slovem a mečem
Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Millennium Publishing - 2010
ISBN: 978-80-86201-70-2

Millennium Publishing (2010) 978-80-86201-70-2 432

Historický román z období Peloponéské války se začíná odehrávat v roce 406 př. n. l. Sparťané pořádají nájezdy do Athén a ty se dostávají do krize, která ukončuje jejich vrcholné období. V centru dění tohoto strhujícího historického románu však není jenom válečná vřava. Jsou to osudy dvou hrdinů z opačné strany bariéry - soupeřů na život a na smrt, a přesto překvapivě spojených mnohými společnými hodnotami. (Založil/a: tequilaking)

Ivana Špičková Ivana Špičková
*20.08.1968

Ariko
  31. 3. 2016, 20:05
Po přečtení knihy Ve stínu arény jsem měla od této knihy velké očekávání. Bohužel jde vidět, ze je to autorcina prvotina. Mě osobně se nakonec kniha velmi líbila, ale spíš než napínavý a strhující román je to kronikarske vyprávění o dvou rodinách na znepřátelených stranách.
Jako sonda do tehdejšího života je to skvělá záležitost, ale trochu me mrzelo, ze dramaticke okamziky byly zkratkovite a nerozvinuly se do celeho sveho potenciálu. Ale utechou mi je, ze v budoucnu má autorka obrovský skok kupředu ;-)
Potulný mnich
  1. 3. 2011, 18:39
Kniha se autorce zdařila,i když na určitých místech je děj,příhoda zbytečně zkracován,ale to je můj osobní názor.Dala mi hodně poznatků,jak lidé žili ve Spartě a v Athénách,odlišnosti v kultuře, ve výcviku vojska,v politice a jiné.Kniha ode mě získává 5 hvězdiček,které si určitě zaslouží.