Originální název: The Sword of Shannara

Omega - 2016
ISBN: 978-80-7390-357-2

Omega (2016) 978-80-7390-357-2 608
Classic (1997) 80-85782-87-1 704

Před dávnými věky obrátil války prastarého Zla celý svět v trosky a přinutily lidstvo bojovat s mnoha dalšími národy jako byli gnómové, trollové, trpaslíci a elfové.
Černý mág, kterého všichni považovali za mrtvého, se chystá zničit celý svět. Jediná zbraň, která může zastavit řádění temných sil je Shannarův meč.
A právě ten musí pozvednout Shea, poslední z dědiců královské krve. (Založil/a: Aildrin)

Katniss Lavender
  9. 11. 2016, 17:33
Tuto knihu jsem se rozhodla přečíst ve chvíli, kdy jsem se dozvěděla, že je předlohou pro velmi povedený seriál The Shannara Chronicles. No... Po jejím přečtení o tom dost pochybuji, protože kniha se seriálem nemá společné ani jméno hlavního hrdiny... Trochu mne to zklamalo a také nejsem nadšená z toho, jak často jsem si při čtení vybavovala pasáže z Tolkienových knih. Nicméně musím přiznat, že se mi kniha ( i přes to všechno ) líbila. Více se brzy dozvíte v mojí recenzi... ;-)
MMacicekk
  28. 10. 2016, 11:26
Bohužel zklamání. Ač nejsem zrovna fanoušek fantasy a Tolkiena jsem nečetla, takže nemohu srovnávat, knihu jsem si moc neužila. Kniha obsahuje zbytečné sáhodlouhé popisné scény, které děj nikam neposouvaly, navíc hlavním hrdinům vše lehce procházelo a z každé nebezpečné situace se až moc jednoduše vyvlíkli. Doporučuji spíše mladším čtenářům.
kozel89
  2. 5. 2015, 15:36
Kniha se mi velice líbila. Moc pěkný příběh včetně hezky vykreslených postav. Bavilo mě to od začátku do konce bez slabých pasáží. Přesně to, co od fantasy knihy čekám. I přes to, že nemám moc rád, když mí kniha víc jak 500 stránek, musím říct, že tady mi těch 702 nevadilo vůbec. Naopak mne mrzelo, že už kniha končí.
RajAthen
  18. 2. 2012, 22:15
Do očí bijící opisování od Tolkienova Pána Prstenů. Místo Prstenu tu máme akorát Meč. Místo mrmlání nad lehkým zneuctěním památky je však třeba uznat, že jde o opis zručný a navíc o vstup do ságy, které se ponenáhlu vydá svou vlastní cestou. A že Shannarova sága je jedna z nejdelších...
Othalla
  17. 4. 2016, 21:58
Obsahuje spoiler spoiler Bohužel inspirace Pánem Prstenů J.R.R. Tolkiena je více než do očí bijící, ale nakonec musím uznat, že je kniha čtivá a pěkně ubíhá. I když chování některých postav je také prvoplánové a nějaký soucit s umírajícími hrniny není na místě.