Shannarova píseň přání

Poprvé vydáno celosvětově: 1985

Classic - 1997
ISBN: 80-85782-93-6

Classic (1997) 80-85782-93-6 640

Hrůza obcházela Čtyřzemí, když se kniha Ildatch, pradávný zdroj zla, probudila k novému životu a vyslala své odporné sžíravé příšery, aby zničily lidstvo. K tomu, aby se Druid Allanon dokázal dostat skrz nástrahy chránící Ildatch, musí získat Brin Ohmsfordovou, neboť jen ona jediná vládne magickou mocí písně přání. Brin se váhavě připojí k Druidovi na jeho smrtelně nebezpečné cestě. Potom se Brinin mladší bratr Jair od záhadného krále Stříbrné řeky dovídá, že Brin je odsouzena k strašnému osudu - pokud se k ní nedostane včas! Jair se vydává na cestu za samotným srdcem zla. Na jejím konci čeká Ildatch a pečlivě připravuje osudovou past, mnohem strašnější než samotná smrt! (Založil/a: Aildrin)

rahzul
  16. 1. 2017, 17:10
Souhlasím s kozlem89. že předchozí díl byl o chlup lepší. Zde mi trochu trvalo prokousat se první půlkou knihy, kdy hlavní postavy řeší, zda-li je jejih cesta správná, jestli maj věřit druidovi a podobná zbytečná dilemata. Ale poté, co se děj přesunul do Východní země, tak už o napětí nebyla nouze a příběh nabral ty správné otáčky.
Více se mi líbila Jairova linka než ta Brinina, protože byla více dobrodružná. Co taky čekat, když se na cestu vydá již typické "společenstvo" složené z venkovana Ohmsforda, trpaslíka, elfa, hraničáře, Pána zbraní a dokonce i skřeta. A právě postavy Gareta Jaxe a skřetího stopaře Slantera byly v tomto díle série příjemným oživením. Což se rozhodně dá říci i o Coglinovi, jeho chraněnce Kimber a obřím kocourovi Šepotovi, kteří doprovázeli Brin. Je vidět, že Cogline má hodně tuhý kořínek, protože je ještě starší než samotný Bremen. A díky jeho zálibě ve střelném prachu, kyselinách apod. si troufnu říct, že tenhle vrtošivý stařík zažil ještě dobu Starého světa :)
kozel89
  31. 1. 2016, 12:59
Pohodová fantasy, která pokračuje přesně v té samé vlně jako předchozí díly. V knížce mi nechybělo vůbec nic. O chloupek slabší než Shannarovy magické elfeíny ale to nemění nic na tom, že Brooks píše skvělou fantasy která mě baví a dává mi přesně to co od fantasy chci. Postava Gareta Jaxe nemá jedinou chybu :-)