Shannarovy magické elfeíny

Poprvé vydáno celosvětově: 1982

Classic - 1997
ISBN: 80-85782-92-8

Classic (1997) 80-85782-92-8 704

Elfy ohrožuje starobylé zlo. Umírá a pomalu ztrácí svou magickou moc Ellcrys - kouzelný strom stvořený dávno zapomenutou magií elfů. Zároveň slábne kouzelná Hráz, zabraňující hordám pomstychtivých démonů napadnout lidské bytosti.
Allanon, legendární strážce Země, vyzývá Wila Ohmsforda, aby chránil elfí dívku Amberle na její nebezpečné cestě - Amberle hledá záhadný Krvavý oheň, aby v něm ze semena stromu Ellcrys vypěstovala nový čarodějný strom.
V patách mají nejstrašnějšího z běsů. Wilovou jedinou nadějí jsou magické kameny elfeíny - ale ztratil nad nimi veškerou kontrolu. Bezmocně pozoruje, jak zlo přichází... (Založil/a: Aildrin)

anishta
  3. 4. 2013, 14:34
Z celé Shannarovy série je tenhle díl pro mě nejlepší. Hodně emotivní, konec mě rozbrečel. Krásný příběh.
rahzul
  7. 1. 2017, 23:38
Tak tohle už byl jinej odvaz. Autor v tomto díle zvednul laťku o pár levelů výš. Celý příběh je hodně napínavý, nenajde se žádná nudná pasáž. Musím uznat, že tato kniha je poprávu jedna z nejlepším svého žánru. Wilovi s Amberle jsem celou dobu držel palce, aby to zvládli. Mezitím však propuká v Západní zemi doslova Peklo. Tuto knihu bych každému doporučil. Pro milovníky fantasy je to povinná četba!

// Jinak seriál z produkce MTV Shannara Chronicles, jemuž se stala právě tato kniha předlohou pro 1. řadu, hodnotim nedostatečně.. :(( kniha je kniha //
kozel89
  2. 9. 2015, 20:45
Knihy Brookse jsou s každým dalším dílem lepší a lepší. Tato kniha se stává jednou z mých nejoblíbenějších knih, které jsem v životě přečetl. Úžasný příběh, skvěle a barvitě popsaný. Neskutečně emotivní konec. Tahle kniha si mě získala a myslím si, že se jedná o klenot v žánru fantasy. Tohle je prostě můj styl a knihu jsem si skvěle užil a těším se až si jí jednou znovu přečtu.
RajAthen
  18. 2. 2012, 22:22
Kniha, kterou Brooks vykročil z Tolkienova napodobitele, přichází se zajímavým konceptem magie a také dogmaticky ustanovil, že rodina Ohmfordova bude tím největším otloukánkem po generace a generace a generace...