Velká čtyřka

Knižní klub - 2008
ISBN: 978-80-242-2037-6

Knižní klub (2008) 978-80-242-2037-6 189
Knižní klub (2001)

Velká čtyřka, to je to nejmocnější zlo pod sluncem, říká Hercule Poirot a má samozřejmě pravdu. Členové Velké čtyřky se neštítí ničeho, snad jsou opravdu zločineckou organizací, jaká ještě nikdy neexistovala. Vraždy, podvody, únosy, záměny osob, katastrofy, krádeže... Nečekaně akční Hercule Poirot nás provází detektivním románem o mezinárodním zločinu. V souboji se čtyřmi zdatnými zločinci a jejich rozsáhlou sítí musí dokonce několikrát prohrát, než odhalí pravidla podivného boje. Samozřejmě používá buňky své šedé kůry mozkové, ale kromě toho také bojuje, skrývá se, připravuje past a cestuje - tentokrát i do záhrobí. Nezvyklé množství střetů s nepřítelem vede k nepřetržitému napětí od první do poslední stránky. Kapitán Hastings, Poirotův věrný přítel, vše vypráví s pečlivostí sobě vlastní, i když on sám i jeho vzdálená žena jsou soustavně ohroženi. Nebýt statečného mužíčka s podivným knírem, nejen kapitán, ale celý svět by se dočkal svého konce. Poirot má pro přítele, pro nepřítele, ale i pro čtenáře nejedno drsné překvapení, představí nám svého bratra, a snad se i ožení!

Agatha Christie Agatha Christie
*15.09.1890 - †12.01.1976

vladislaus
  30. 3. 2014, 15:38
Ó Bože, Poirot jako agent James Bond. Ta Agátha přehnala, nebo to je snad úmyslná parodie? Každopádně příběh naivitou přímo přetéká.
Tanmut
  24. 12. 2009, 9:46
"Cibule mají vrstvy, zlobři mají vrstvy."
Tahle kniha sice žádné vrstvy nemá, zato má čtyři zlobry a šmakuje jako cibule - za předpokladu, že rádi cibule. Kniha je ostrá, chutná, zchroupete ji jako cibuli a možná vám po ní zbyde na patře pachuť. Ale nenajíte se.
Venceslao90
  31. 7. 2012, 18:24
V rámci Agátiny tvorby to je jedna z nejslabších detektivek. Avšak v rámci detektivního žánru to je ještě stále slušná knížka. :)
delfinek
  31. 3. 2015, 15:03
Skvělá kniha, aneb, jak mocní světa mohou všechno a Hercule se svým bratrem jim v tom zabrání. Trošičku uhozené, ale když já paní Agáthě leccos prominu :-)))
Marta007
  19. 6. 2015, 14:18
Mně se tahle knížka líbila a bavila mě od začátku až do konce, přesně, jak slibuje zadní strana knihy. A navíc této spisovatelce toho jsem ochotná prominout opravdu mnoho. Jsem ráda, když od ní natrefím na nějakou knížku, kterou jsem ještě nečetla.
katunka.z
  7. 4. 2014, 13:49
Jedna z nejlepších jejich knih!!! Skvělá od začátku do konce, plná zvratů, přečetla jsem ji na jeden zátah.
Markoman
  4. 9. 2012, 20:07
Moje první Poirotovka, a zároveň první román od A. Christie, a jsem za to moc rád, velice moc rád. Prozatím jako jedinou knížku od královny detektivek, kterou jsem přečetl dvakrát. Poirot jako akční agent se mi líbí... Poirot se mi zdá takový živý, hodně živý, radostný ze života. Celou knížku jsem byl v napětí. Tleskám Agáthce.