Shannarův první král

Classic - 2000
ISBN: 80-86139-49-2

Classic (2000) 80-86139-49-2 472

Prequel série Shannara.

Druidové v Paranoru, zděšeni zneužitím kouzla, jehož byli svědky v První válce ras, se ponořili do studia starých znalostí. Pouze Bremen a několik málo věrných ještě esoterická umění ovládali. A po nějaké době Bremen zjistil, že je odvržený, a že se mu s výjimkou několika věrných všichni druidové vyhýbají.
Jeho vyhnání z Paranoru však vyjevilo hrůznou skutečnost, protože Bremen na svých cestách zjistil, že temné síly ze Severní země se daly na postup. A srdcem tohoto přílivu zla byl bývalý Druid jménem Bron.
Pomocí zvláštních dovedností, které získal, když sám Kouzlo studoval, pronikl Bremen do velkého tábora armády trollů a poznal některá jejich tajemství. Dospěl k poznání, že jenom v případě spojenectví všech národů Čtyřzemí se dokáží jejich příslušníci vyhnout věčnému podrobení. Ale i potom potřebují nesmírně mocnou zbraň, něco tak silného, že to překoná i zlé kouzlo Brona, pána Čarodějů... (Založil/a: Aildrin)

rahzul
  16. 12. 2016, 7:36
Po letech jsem se vrátil k této sáze. Kdysi jsem ji jako malý kluk témeř celou přečetl, ale díly jsem si scháněl napřeskáčku a příběh se mi od té doby již odpařil z hlavy. Nastal čas to napravit! Po všech možných čertech jsem získal chybějící díly série a začal pěkně od znova.
Shannarův první král je dle mého názoru velice zdařilý prequel k této sérii. Je vidět, že autor byl už hodně vypsaný a styl vyprávění se o mnoho zlepšil. Ústřední postavou je Bremen, jeden z posledních druidů ve Čtyřzemí. Záleží jen na něm, zda-li dokáže sjednotit elfy, trpaslíky a lidi, aby se postavili samotnému zlu.
kozel89
  4. 7. 2013, 12:30
Zatím asi nejlepší kniha co jsem od T. Brookse četl. Kniha představuje svět Čtyř zemí a jejich první problémy v podobě Černého mága. Kniha nemá nudná místa a Brooks je dobrý vypravěč. Kniha mě bavila.