Shannarův první král

Classic - 2000
ISBN: 80-86139-49-2

Classic (2000) 80-86139-49-2 472

Prequel série Shannara.

Druidové v Paranoru, zděšeni zneužitím kouzla, jehož byli svědky v První válce ras, se ponořili do studia starých znalostí. Pouze Bremen a několik málo věrných ještě esoterická umění ovládali. A po nějaké době Bremen zjistil, že je odvržený, a že se mu s výjimkou několika věrných všichni druidové vyhýbají.
Jeho vyhnání z Paranoru však vyjevilo hrůznou skutečnost, protože Bremen na svých cestách zjistil, že temné síly ze Severní země se daly na postup. A srdcem tohoto přílivu zla byl bývalý Druid jménem Bron.
Pomocí zvláštních dovedností, které získal, když sám Kouzlo studoval, pronikl Bremen do velkého tábora armády trollů a poznal některá jejich tajemství. Dospěl k poznání, že jenom v případě spojenectví všech národů Čtyřzemí se dokáží jejich příslušníci vyhnout věčnému podrobení. Ale i potom potřebují nesmírně mocnou zbraň, něco tak silného, že to překoná i zlé kouzlo Brona, pána Čarodějů... (Založil/a: Aildrin)

kozel89
  4. 7. 2013, 12:30
Zatím asi nejlepší kniha co jsem od T. Brookse četl. Kniha představuje svět Čtyř zemí a jejich první problémy v podobě Černého mága. Kniha nemá nudná místa a Brooks je dobrý vypravěč. Kniha mě bavila.