Shannarova Elfí královna

Poprvé vydáno celosvětově: 1992

Classic - 2000
ISBN: 80-86139-32-8

Classic (2000) 80-86139-32-8 464

Ze Západní země elfové vymizeli… Wren Ohmsfordová, dívka se shannarskou krví, přišla ze Západní země, kde žila jako tulačka. Tak jako Par Ohmsford a Walker Boh byla povolána na pomoc v boji Allanonova ducha proti totalitní moci Federace. Musela najít elfy, kteří ze svých tvrzí zmizeli před více než sto lety… Nikdo nevěděl, kam zmizeli – nikdo, až ne Addershang, nevidomou vědmu ze západu. Na její radu se Wren se svým strážcem Garthem vydali na pobřeží Modrého předělu, kde zapálili oheň a nechali jej po tři dny hořet. S nečekanou pomocí, kterou jejich vatra přilákala, se dostali na ostrov Morrowindl a našli poslední elfy, ale ocitli se při tom v takových nebezpečích, o nichž se jim ani nesnilo. A Wren odhalila pravdu o své minulosti. (Založil/a: Aildrin)

RajAthen
  18. 2. 2012, 22:18
Pro mě jedna z nejlepších knih celé ságy, ač jde o součást většího příběhu. O zoufalé situace zde není nouze.