Nevinná svůdkyně

Domino - 2001
ISBN: 80-7303-013-6

Domino (2001) 80-7303-013-6 250

Rok 1347

Bannor Smělý patřil k nejstatečnějším anglickým válečníkům, který v boji s nepřátelskými Francouzi nezaváhal před žádným nebezpečím a nepocítil ani záchvěv strachu.To se však změnilo ve chvíli, kdy válka skončila a on se jako dvojnásobný vdovec vrátil domů, ke svým dvanácti nezbedným ratolestem.

Pověst slovutného vojevůdce mu zde nebala nic platná, protože děti nejsou poslušní vojáci, a tak se Bannor odhodlal k zoufalému činu. Pověřil svého hofmistra, aby mu našel ženu a dětem novou matku. Měla by být pokorná, oddaná - a tak ošklivá, aby nebyl v pokušení přivést s ní na svět dalšího potomka.

Jaká však byla Bannorova hrůza, když se věrný služebník vrátil s lady Willow z Bedlingtonu, chytrou a neobyčejně svůdnou kráskou! Její havraní kučery a vášnivé šedé oči byly neodolatelné. A to ještě Bannor netušil, že se Willow spřátelí s jeho dětmi a společně ho naučí, že i porážka může být sladká. Dokáže za těchto okolností statečný rytíř dodržet své předsevzetí a odolat nebezpečnému pokušení? (Založil/a: Trotka)

Bloodym
  11. 12. 2013, 0:34
Bannor obě své předchozí manželky měl rád a proto chtěl za třetí ošklivou ženu, aby si ji neoblíbil a ona mu u opět neumřela u porodu. Pobavil mě konec - hlavně ne Mary nebo Margaret - moje matka byla francouzska - dovolte abych vám představil vaší sestru Marii Margarietu....
Knihomolka
  14. 8. 2014, 19:15
Trošku starší období než jsme u autorky zvyklé. Chápu, že se snaží reálie maximálně upravit a zromantizovat pro dnešní čtenářky, nicméně při nejlepší vůli nevěřím, že by takový válečník, jak je popisovaný Bannor sebou nechal orat. Zejména kapitoly o "válce s dětmi" mi přijdou dost přes čáru. Taková Kořist od Garwoodové je myslím mnohem povedenější. I závěr Nevinné svůdkyně je zvláštní. SPOILER!!!!! Hlavní padouch je dán napospas dětem, za únos a pokus o vraždu???? Hodnotím cca 40%. Medeiros má na víc.