Stanice red cross

Stanice red cross
Originální název: Hospital station

Nezjištěno / Jiné - 1994

Nezjištěno / Jiné (1994) 190

Všechny bytosti vesmíru mají některé vlastnosti společné, jiné rozdílné. Jednou z těch společných je ta, že bývají nemocní. A právě pro ně je zde tým špičkových lékařů, který se nezastaví před žádnými vzrušujícími a nebezpečnými akcemi, když jde o záchranu života či zdraví obyvatel naší galaxie.

Ovšem galaxie je velká... a pak jsou zde světy ležící za ní...

Jak vypadá služba v takovéto galaktické nemocnici, kde se personál potýká s nejrůznějšími formami života, se dozvíte v tomto napínavém a zároveň úsměvném románu Jamese Whitea. (Založil/a: Aildrin)

James White James White
*07.04.1928 - †1999

monolog
  8. 10. 2011, 7:50
Po dlouhé době SF, které jsem přečetl jedním dechem. Nabité neobvyklými nápady a zábavně čtivé... Tato kniha je první ze sérií povídek, které White z tohoto světa napsal během následujících 40 let od r. 1962 do 1999. Je strašná škoda, že nic dalšího od něj u nás nevyšlo a prakticky nikdo ho tu nezná. Já osobně bych jej zařadil mezi velmistry SF jako Heinlein, Clarke nebo Asimov, protože ani v jeho povídkách není SF důvodem existence díla. Je umně využitou kulisou, pomůckou, která jen dobarvuje děj. Jeho povídky jsou inteligentní, nejsou přeplněny násilím, přesto jsou akční... Myslím si, že tato kniha jako jedna z mála SF by si zasloužila i filmový (případně i TV) formát, protože přinejmenším potenciál má... Představte si seriál Pohotovost odehrávající se v kulisách Star trek Next Generation... Bližší info o ostatních dílech na http://en.wikipedia.org/wiki/Sector_General