Ponurý dům

Ponurý dům Originální název: Bleak House

Odeon - 1980

Odeon (1980)

Děj vypráví o dědickém řízení u jedné soudní kanceláře, které postupně ničí životy všech zainteresovaných osob. (Založil/a: MrVogler)

Ivulina
  1. 11. 2014, 15:49
Velmi aktuální román, ačkoliv z devatenáctého století! Nádherná satira, propracovaná vzájemná historie velkého množství postav, otevřený oceán skutečnosti, špetka tajemna; dílo z přísad do pořádné detektivky. Mne kniha opravdu příjemně překvapila, nečetla jsem ji z vlastního popudu, ale chtěla bych se k ní ještě vrátit.
zuzka265
  19. 9. 2016, 6:12
Bohuzel mne kniha oproti jinym Dickensovym dilum nezaujala. Musela jsem se k ni nutit a po dlouhe dobe jsem zase jednou knihu odlozila. Je mi lito. Snad ji zkusim nekdy znovu...
filthy
  16. 5. 2012, 19:27
Paráda, velmi komplexní systém a svět postav. Velká kritika soudního systému jeho doby, plus kritika mnoha jevů ve společnosti obecně. Proplétání hlavních a plejády vedlejších postav mne velmi bavilo. Jazyk úžasný, trošku rychlejší konec směřující k happy endu, ale místy se napětí dalo krájet. Celkově veliká spokojenost.