Neobyčejný ženich

Neobyčejný ženich

Oldag - 2010

Oldag (2010) 256

Jane Whittingtonová si vždy představovala, že se provdá za smělého, podnikavého muže, který vede vzrušující život. A tak pro ni bylo zklamáním, když ji otec zaslíbil vyfintěnému hejskovi Williamu Chadwickovi. Při setkání s ním prožívá zpočátku rozporuplné pocity: na jedné straně uznává, že je ohromně přitažlivý a jeho pohled v ní probouzí dosud nepoznanou touhu, na druhé straně si nedovede představit, že by mohla milovat floutka, jehož zajímá jen poslední móda. Hned po zásnubách ji čeká další překvapení: se svým nastávajícím má odjet na odlehlé sídlo v zapadlém koutě Anglie. V přívalu událostí, jež se na ni hrnou, však poznává, že není všechno tak, jak se na první pohled zdálo. Je to pochopitelné, protože William Chadwick je špion pracující pro britskou vládu a byl nucen skrývat svou pravou totožnost. Přestože touží po klidu po boku nevěsty, k níž zahořel vroucí láskou, musí se opět věnovat nebezpečným úkolům spojeným se svou službou. Jak se mu podaří vyrovnat se s nimi, přitom chránit svoji milovanou, a navíc si získat její srdce? (Založil/a: Trotka)

Jana Kampová
  21. 8. 2013, 13:59
Čtivá kniha z jiných časů a krajů. Náhodou jsem četla i román Kráska a špion od stejné autorky a zjistila jsem, že je to dějově souběžný příběh Janeniny sestry Charloty, která se také zapletla do špionážní mise. Doporučuji přečíst knihy obě, aby byl děj kompletnější.