Originální název: The A. B. C. Murders

Knižní klub - 2014
ISBN: 978-80-242-4407-5

Knižní klub (2014) 978-80-242-4407-5 568 Vyšlo s dalšími detektivkami pod názvem 3x vraždy
Knižní klub (2009) 978-80-242-2344-5 227
Knižní klub (1993)
Státní nakladatelství krásné literatury a umění (1963) 534 Vyšlo pod názvem Třikrát Hercule Poirot společně s knihami Vražda v Orient-expresu a Smrt staré posluhovačky

Všechno začalo zdánlivě bláznivým anonymním dopisem s podpisem ABC. A po něm následovala vražda staré trafikantky Alice Ascherové v Andoveru. Na pultě ležel rozevřený Abecední jízdní řád známý pod zkratkou ABC. Předtuchy Hercula Poirota nad dopisem se naplnily. Přichází další dopis a po něm druhá vražda - tentokrát Betty Bernardové na pláži v Bexhillu - a pak třetí - lorda Carmichaela Clarka v Curstonu. Poirot se svým přítelem Hastingsem čelí tentokrát něčemu horšímu, než je obyčejný zločin, čelí šílenství a zvrácenému smyslu pro logiku. Čtvrtá vražda však daná pravidla poruší - a to je pro puntičkářského Poirota signál, že nic není tak jednoznačné, jak se ho o tom někdo snaží přesvědčit.

Agatha Christie Agatha Christie
*15.09.1890 - †12.01.1976

wwwhisk@s
  6. 7. 2013, 19:43
Taky dobrá, moje druhá kniha od této autorky, ale na Deset černoušků nemá. Občas mě to bavilo, jindy zase ne... Ale skvěle jsem se u toho zabavila. A přesně - do té nejposlednější chvíle nemáte tušení, kdo je vrah a když ho už Poirot mistrně odhalí, připadá vám, že jste na to měli přijít hned a jakto, že jste byli tak natvrdlí. Ano, doporučuji.
Buřinka
  20. 9. 2016, 10:29
Vraždy podle abecedy jsou jednou z nejznámějších autorčiných detektivek. Zdařilá zápletka, odvedení pozornosti od hlavního podezřelého, prostě A. Christie mate čtenáře od samého počátku až do konce. Kdybych nyní měla říci kdo byl vrah, tak vážně nevím :-)
Kačúd
  15. 2. 2014, 13:17
K Hercule Poirotovi jsem se dostala teprve nedávno, ale Agatha Christie je zkrátka geniální a Hercula jsem si zamilovala. Je zábavné, že až do poslední stránky nevíte, kdo je vrahem, i když během četby alespoň jednou obviníte každou z postav. Příběh je neuvěřitelně propletený, ale ke konci uvažujete "proč mě zrovna tohle nenapadlo už dřív?". :) Knížku jsem měla přečtenou za necelý týden.
sheylka
  16. 9. 2012, 23:41
Třetí knížka od Agathy a stále ještě u mne neproběhlo pražádné zklamání. Jsem si říkala, že mne ta knížka snad ani nemůže bavit, když byla vydána 19 let před mým narozením, ale opak byl pravdou. Poutavý příběh, kde opět do posledních stran netušíte - kdo je vrahem... Skvělý Hercule, řešící záhadu tajemného ABC. Přečteno za jediný den, tak jaká knížka bude další? :)
Eufora
  15. 7. 2013, 15:32
Naprosto nečekaný závěr! To je první, co musím říct. Je to skvělá kniha a patří mezi mé nejoblíbenější od této autorky. Ani chvíli jsem se nenudila, kniha mě od prvních stránek chytla a nepustila. Přečteno takzvaně jedním dechem. Brilantní závěr, skutečně. Agatha tady opět ukázala, že si zaslouží přezdívku Královna detektivek.
dex4
  22. 7. 2015, 9:26
Obsahuje spoiler spoiler Přečetla jsem už hodně knížek od Agathy Christie, všechny jsou si hrozně podobné, pořád se to opakuje, ale tahle kniha byla maličko jiná, v něčem prostě trošku lepší, líbil se mi moc ten nápad s vraždami podle abecedy. Ale... Už od začátku je myslím docela jasné, že vrahem je někdo jiný než pan A.B.C., protože je to prostě Agathin styl odhalit vraha až ke konci knihy, ne hned na začátku. Dávám 4* jen proto, že mě rozuzlení trochu zklamalo, čekala jsem lepší motiv, něco originálnějšího. Nicméně určitě doporučuji přečíst!
blala
  31. 1. 2015, 11:55
Včera o půl noci jsem knihu docetla. Nemohla jsem se odtrhnout. Je to má první kniha od této spisovatelky. Poirot zvláštně zkoumá vraždy a to se mi na tom líbilo, i styl jakým kniha byla napsaná.