Strašidelný dům

Akcent - 2008
ISBN: 978-80-7268-461-8

Akcent (2008) 978-80-7268-461-8 196
Vyšehrad (1971)

Zámožný mladý muž se se svou inteligentní a hezkou sestrou přestěhuje do starého domu z doby krále Jiřího II. Ale v domě prý straší. Žádný ze sloužících v domě společně s novým panstvem dlouho nevydrží, protože v něm kromě nich přebývají i duchové. Strach z nadpřirozených bytostí je žene ze služby. Nákaza různých domněnek a stálého strachu mezi nimi doslova řádí. A začínají se dít stále divnější věci. Pána domu navštěvuje duch a ráno se v posteli probudí s kostrou po boku. Nakonec se mu začne zdát, že je majitelem harému. (Založil/a: MrVogler)

bublynka22
  24. 7. 2014, 13:32
Soubor povídek (Příběh chdého příbuzného, Příběh dítěte a Strašidelný dům) s cituplnou tématikou by bylo lépe poslouchat než číst, neboť nedočkavé oči čtenáře se brzy unaví v závalu slov. Přesto jsou to povídky příjemné a ukazují na autorovu lásku k životu i k procesu dospívání a zrání člověka, jako i jeho neobyčejný spisovatelský talent a cit pro slova.
Marta007
  31. 8. 2015, 15:56
V souboru, který jsem četla, byla kromě již zmíněných povídek povídka o ostrově Stříbrodol, která se mi líbila z celého souboru nejvíc. Dickens je pro mě klasika, která nikdy nezklame. Jeho hezký jazyk a laskavý nadhled nad postavami, spolu se zajímavými zápletkami mě vtáhla do děje tak, že jsem dostala chuť přečíst si od něj něco celistvějšího.