Ukradený život

Ukradený život Originální název: Ma vie volée

Albatros - 2005
ISBN: 80-00-01634-6

Albatros (2005) 80-00-01634-6 158

Strhující životní příběh ženy, která se provdala na sklonku druhé světové války do Ruska a celých 57 let se nemohla vrátit do rodné Francie.
Jejím mužem byl ruský voják, který působil ve francouzském odboji proti Němcům. Podle dohody se Stalinem se ale musel vrátit do SSSR a svou ženu si vzal i s několikatýdenní dcerou s sebou. Neuvěřitelná bída, katastrofální hygienické podmínky, manželova první žena a samozřejmě alkohol - to byl pro Renée Villancherovou šok. Další následoval, když zjistila, že jako sovětská občanka, kterou se sňatkem stala, nemůže zpět do Francie. Po dlouhých letech strávených v ruské stepi vypráví svůj příběh a její pohled na svět bere dech… (Založil/a: Noira)

#drama

marcellia
  15. 9. 2016, 22:13
Chudák paní,co si vytrpěla,opravdu ji obdivuji,že vše vydržela,měla těžký život. Knihu jsem přečetla ze dne na den,a tipuju,že to pro mě není poslední tohoto druhu-o životě v bývalém SSSR,i když to není úplně veselé čtení. Každopádně ale doporučuji.