Skye O´Malleyová

Skye O´Malleyová Originální název: Skye O’Malley

Baronet - 2006
ISBN: 80-7214-878-8

Baronet (2006) 80-7214-878-8 487

Úvodní román stejnojmenné šestidílné ságy, autorčino nejslavnější dílo, představuje nejsvůdnější z žen, vášnivou Skye O'Malleyovou s havraními vlasy. Sleduje odvážnou kapitánku vlastní flotily, která dokáže přelstít i královnu Alžbětu, na její cestě plné romantiky a vášně. Ze zářivého Irska do bujného Alžíru a nakonec až do srdce Londýna pronásleduje Skye svou ideu jedinečné a věčné lásky. (Založil/a: Trotka)

Mirča
  11. 3. 2011, 22:43
Skye je dokonalá, ať žije středověk, piráti rulez, ale hlavně - jedeme do Afriky na dovču, kde je všechno all inclusive. Ne, to není ironie. Respekt této knížce a její nádech jakési antidepresivnosti, kterou v sobě má. Nevyžaduje se žádná přílišná pozornost, ani vysoký intelekt na pochopení, přesto přináší nevšední zážitek. Všichni v duchu toužíme se Skye zavítat na pořádnou party ve stylu Alžběty I., milovat se s Nailem nebo tím alžírským vezírem (nepamatuji se už na jméno a postavení) a do toho všeho vlastnit černé vlasy, modré oči jako karské moře a být okouzlující nezbednice, ze které jsou všichni chlapi paf. Děj je často dost předvídatelný, ovšem dochází i několika překvápkům, viz. smrt Naila (tuším až druhý díl), což věřte mi, dokáže čtenářku rozplakat. Bavily mne i pasáže, kde jsou popisovány do podrobna šaty, jídlo nebo milostná dobrodružství. Nebuďme k povrchnosti a jednoduchosti této knihy příliš kritičtí - je to její kouzlo, které z ní dělá klasiku.
Jednoduše...chci být šlechtična v 16. století, sexy a clever, klidně ať mi umře životní láska, jen když se kouknu za exotikou, zamiluju znovu, budu mít spoustu stejně dokonalých dětí a hlavně - zemřu jako velmi stará, stále krásná žena s úsměvem na rtech.

---------------------