Originální název: O mráčkovi

ISBN: 978-80-87595-55-8

Petrkov (2016) 978-80-87595-55-8 88 velké vydání 222 x 222 mm
Petrkov (2016) 978-80-87595-56-5 88 malé vydání 105 x 105 mm
Literární čajovna Suzanne Renaud (2005) 80-86653-05-6 78

Dětská knížka pro začínající čtenáře plná krásných ilustrací autora. Výprava do dětského světa her, snů a představ, kam v této překrásně ilustrované knize společně s klukem z příběhu snadno vklouzneme. Nejen nejmenším.
Jednoho rána se kluk probudí a přemýšlí, s čím by si mohl hrát. Když se podívá z okna, rozhodne se, že se vypraví na vzdálený kopec, kam ho to už dlouho táhne. Bude pouštět draka. Nahoře na kopci uvidí, že mráčky na nebi stále někam plují a každý vypadá jinak. (Založil/a: rubby)

navabaca
  12. 10. 2016, 19:09
Krásně namalovaná okna do světa bezedné dětské fantazie a představivosti. Čechův typický moment překvapení zde nastane netradičně již v polovině příběhu, možná i proto se konec knížky zdá být slabší.
Mile mě pobavila přítomnost autorových oblíbených postav z pera jiného spisovatele. Všimli jste si jich taky?
Rinae
  10. 10. 2016, 19:39
Sehnala jsem nové vydání knihy a hned jsem si ho znovu s chutí přečetla. Podobné příběhu "O klíči" - opět záleží na fantazii a variovaných představách vztažených k určitému ... no mráček asi není úplně "objekt", takže k něčemu :-) Půvabné a krásně ilustrované.
hous.enka
  13. 10. 2016, 10:01
Pavel Čech knížky pro děti zkrátka umí. A i když ty formátově větší a do počtu stran rozsáhlejší mě jako dospělého čtenáře oslovují více, tak O mráčkovi považuji za krásnou jednohubku. Krom poznámky u jabloně, kam se kluk schoval, se mi líbila hlavně věta (a obrázek s ní svázaný) "Do pokoje vklouzla vůně babího léta."