Můj generál

Naše vojsko - 2006
ISBN: 80-206-0843-5

Naše vojsko (2006) 80-206-0843-5 156
Naše vojsko (1964) 28-063-64 140

Můj generál známého německého spisovatele a novináře je je skvělou satirou na německou "válečnickou" povahu. Kniha dovede rozesmát, zaujme bystrostí postřehu, spádem a vtipem, zároveň však každého přinutí k hlubšímu zamyšlení nad nesmyslností válčení. (Založil/a: deimos)

#satira
Karlludwig Opitz Karlludwig Opitz
*1914

rt12
  20. 12. 2014, 1:54
Nudně napsaná kniha, která mi absolutně nesedla. Autor chtěl partně, aby vše vyznělo vojensky stroze, ale moc to nepomáhalo. Hlavní postava mi tedy k srdci nepřirostla a vlastně všechny postavy byly nezajímavé. Spád a vtip jsem tedy marně hledala. Pro mě o ničem.
Kunri
  11. 9. 2012, 22:25
Kniha mě rozesmát nedokázala - její křečovitá snaha o vtip zde nevychází, spád jsem teda nenašel, k hlubšímu zamyšlení zde nevede nic, hlavní hrdina je pro mě absolutně nesympatický a jeho smysl pro humor je na úrovni pětiletého dítěte, postavy mají pouze rádoby hloubku, ale ve výsledku jsou plošší, než prsa jihokorejské gymnastky. A alespoň nějaký děj zde také nehledejte. Jediné plus vidím v její délce a jakém takém konci. Oproti některým skvostům, jako je Král krysa nebo Švejk, je toto, s prominutím, s*ačka.