Originální název: Christmas Books

Vyšehrad - 1969

Vyšehrad (1969) 173 Obsahuje: Vanoční koleda, Začarovaný

Kniha obsahuje dvě známé Dickensovy vánoční povídky. "Vánoční koleda" vypráví o mrzoutském starém mládenci Ebenezeru Scroogeovi, setkávajícím se třemi duchy Vánoc, což mění jeho vztah k tomuto svátku a lidem vůbec. A povídka "Začarovaný" představuje příběh učeného a zatrpklého pana Redlawa, kterého navštíví tajemný přízrak a odčaruje mu na jeho přání všechny zlidšťující vzpomínky na prožité křivdy a utrpení a dá mu navíc moc přenášet toto kouzlo i na jiné. (Založil/a: MrVogler)

Peetuliska
  26. 2. 2014, 15:34
Tato kniha obsahuje 2 povídky:
Vánoční koleda - o mrzoutském Ebenezeru Scroogeovi, ke kterému začnou postupně chodit duchové, duch minulých,přítomných a budoucích Vánoc a kteří mu otevřou oči.

Začarovaný - je příběh učeného a zatrpklého pana Redlaa, kterého navštíví tajemný přízrak, odčaruje mu na jeho přání všechny zlidšťující vzpomínky na prožité křivdy a utrpení a dá mu navíc moc kouzlo přenášet. Po čase pochopí, že tak se ale žít nedá a až jeho dobrotivá hospodyně paní Milly pomůže to neblahé kouzlo zlomit.

Musím říct, že Vánoční koleda se mi líbila mnohem více, u druhé povídky jsem se místy nudila.
S.monika
  7. 2. 2014, 21:43
Klasika, krásná!! snad ještě neohraná, kdo nečetl a pouze viděl, ať si dá výchovnou facku a maže do knihovny!
kajas1993
  6. 1. 2014, 18:57
"Vánoční koledu" znám hned z několika filmových adaptací a také díky české (a mimochodem naprosto úchvatné!) muzikálové verzi, její přečtení mě tudíž lákalo hodně. Zklamaná jsem opravdu nebyla, ovšem druhá povídka už mě nenadchla prakticky vůbec. Neustále se opakující věty, nesympatické postavy. Hodnotím tedy průměrně.
lego25
  2. 1. 2013, 13:26
Kniha obsahuje tři povídky od Dickense: Vánoční koleda, Zvony a Cvrček na krbu. Aspoň teda vydání z roku 1984 od Albatrosu.