Mašina zázraků

Návrat - 1999
ISBN: 80-7174-222-8

Návrat (1999) 80-7174-222-8 482

Anotace

1855: Průmyslová revoluce se blíží k svému neúprosnému vyvrcholení, hnaná parními kybernetickými Mašinami. Charles Babbage zdokonaluje svou zázračnou analytickou Mašinu a počítačový věk začne o století dřív. A tři mimořádné postavy spějí k nezadržitelnému setkání s dějinami – s budoucností. Sybil Gerardová – padlá žena, děvka pánů od politiky, dcera popraveného agitátora; Edward „Leviatan“ Mallory – cestovatel a paleontolog; Laurence Oliphant – diplomat, mystik a špion. Jejich dobrodružná pouť začíná objevením tajemné skříňky děrných štítků, používaných Mašinami. Tyto jsou však jiné, jejich původ je neznámý, jejich účel rovněž… Pro tyto štítky je však někdo ochoten zabíjet… (Založil/a: Skokan3)

Zhabza
  8. 4. 2013, 19:56
Toto dílo, přímo spojené se vznikem steampunku jako žánru, a dvěma silnými autory, mě ke čtení nalákalo velmi snadno. Bohužel se mi opět potvrdilo, že Bruce Sterling je sice geniální, ale mizerný vypravěč. Ve spojení s Williamem Gibsonem potom kvalita vyprávění průběžně kolísá. Tentokrát ale knihu tolik nezachraňuje samotný děj. Tím nechci říct, že jsem se nebavil. Spíš jsem jen ze spojení těchto autorů čekal ještě něco víc. Většina kvalit této knihy spočívá v prostředí, ve kterém se odehrává, a to mi pro lepší hodnocení zkrátka nestačí.