Škorpion ve znaku

Škorpion ve znaku

BB art - 2009

BB art (2009) 301

Podzim roku 1942. Hitlerovy legie se prohnaly Evropou. Francie padla. Britové jsou izolováni na svém ostrově. Rommelovy tanky vyhnaly britské vojáky ze severní Afriky a chystají se k dobytí Egypta, Suezu a ropných polí na Středním východě. Pokud by se to Němcům podařilo, naděje na vítězství ve válce by se velmi vzdálila. Britové se proto uchýlí k zoufalému řešení: za německé linie vyšlou malý, velmi pohyblivý a po zuby ozbrojený oddíl – dálkovou pouštní skupinu. Jejím úkolem je zasadit Němcům úder, jenž konečně ochromí Rommelův Afrika Korps. (Založil/a: monk26)

spitfirehaga
  27. 2. 2015, 20:00
Velice zajímavá kniha o životě příslušníků britské LRDG v severní Africe. Skvělá jako všechny od Pressfielda, ale... V této knize mi začal vadit autorův opravdu strohý styl. Nerozepisuje se ani o postavách, ani o prostředí, příběh vypráví rychle a bez emocí. Oproti tomu se možná až zbytečně moc soustředí na popis vojenské techniky a z románu tak dělá spíše odbornou knihu. Pressfield tak činí ve všech svých knihách, ale v této, která se odehrává v relativně nedávné době mi to nepřijde až tak nezbytné jako v knihách ze starověku - zvláště pro čtenáře, který se o druhou světovou válku zajímá.
Davideczech
  6. 5. 2016, 14:37
Po Ohnivé bráně jsem se těšil na další nášup od mistra Pressfielda, ale musím přiznat, že mě tentokrát mírně zklamal. Celý děj se příliš vleče a v knize je velmi málo momentů, snad až na konec, které by vás nutily neodtrhnout se.
Závěrečné poselství je sice fajn, ale celkový dojem z knížky u mě nezachránilo.