Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Proč má dcera?

73%
4 12
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Proč má dcera? Originální název: Not My Daughter

Nejnovější vydání:
Plejáda - 2010
ISBN: 978-80-87374-19-1
Počet stránek: 248
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 22x v přečtených
v knihovně 3x v knihovně
k přečtení 3x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Plejáda (2010) 978-80-87374-19-1 248

V této nové strhující novele Barbary Delinsky – prvotřídní spisovatelky, která vytváří své charaktery takovým způsobem, jako by to byli vám blízcí lidé ze sousedství – tři nedospělé dívky spolu uzavřely dohodu, že otěhotní. Mateřská láska jejich matek je podrobena té nejtěžší zkoušce. Susan Tateová je ohromená, když jí její sedmnáctilétá dcera Lily oznámí, že je těhotná. Jako svobodná matka se snažila svou dceru, co nejlépe vychovat. Na její těhotenství pohlíží jako na hroznou tragédii. Další dvě dívky ze střední školy, nejbližší přítelkyně Lily, jsou také těhotné – ve městě se začíná mluvit o dohodě. Nejostřejší kritika se zaměří na Susan. Jako ředitelka střední školy byla vždy pokládána za tvrdě pracující vzorovou osobnost, která uznává základní hodnoty. Teď ji její odpůrci obviňují z toho, že není dobrá matka a že by neměla zastávat pozici, ve které má tak velký vliv na mladé studenty. Susan se potýká s problémy, které s sebou přineslo těhotenství její dcery. Teď je v sázce i její zaměstnání a finanční nezávislost. Vysněný život, pro který tak dlouho bojovala, je ohrožen. V tomto citově spletitém příběhu o lásce a odpuštění jsou citová pouta mezi matkami a dcerami vystavena nejtvrdší zkoušce. Barbara Delinsky nám opět předkládá strhující příběh, který též vyvolává otázku: Co to znamená být dobrou matkou? (Založil/a: TerraDV)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Lenitschka
40% 40% 40% 40% 40%
  18. 4. 2011, 9:29
Samotné téma je pro mě těžko uvěřitelné (4 mladé dívky se domluví, že otěhotní a všem se to také krátce po sobě povede). Knihu řadím mezi "nečtivé" - někdy je příběh plytký, ale je vyprávěn tak šikovně, že to ani nevadí. Tady se bohužel nemůžu dostat přes polovinu. Nemám ráda nedočtené knížky, takže pořád beru do ruku a přečtu pár stránek, ale velkou radost z toho nemám :o)
Di.
60% 60% 60% 60% 60%
  14. 2. 2014, 17:14
Úplně jiná kniha, než na jakou jste u autorky zvyklí. Rozebírá rodinné vztahy a dopady jednoho rozhodnutí, které ovlivní spoustu lidí. Jiné její knihy se mi líbí mnohem více. Snad pro matky dospívajících dcer by mohla být zajímavá.