Proč má dcera?

Proč má dcera? Originální název: Not My Daughter

Plejáda - 2010
ISBN: 978-80-87374-19-1

Plejáda (2010) 978-80-87374-19-1 248

V této nové strhující novele Barbary Delinsky – prvotřídní spisovatelky, která vytváří své charaktery takovým způsobem, jako by to byli vám blízcí lidé ze sousedství – tři nedospělé dívky spolu uzavřely dohodu, že otěhotní. Mateřská láska jejich matek je podrobena té nejtěžší zkoušce. Susan Tateová je ohromená, když jí její sedmnáctilétá dcera Lily oznámí, že je těhotná. Jako svobodná matka se snažila svou dceru, co nejlépe vychovat. Na její těhotenství pohlíží jako na hroznou tragédii. Další dvě dívky ze střední školy, nejbližší přítelkyně Lily, jsou také těhotné – ve městě se začíná mluvit o dohodě. Nejostřejší kritika se zaměří na Susan. Jako ředitelka střední školy byla vždy pokládána za tvrdě pracující vzorovou osobnost, která uznává základní hodnoty. Teď ji její odpůrci obviňují z toho, že není dobrá matka a že by neměla zastávat pozici, ve které má tak velký vliv na mladé studenty. Susan se potýká s problémy, které s sebou přineslo těhotenství její dcery. Teď je v sázce i její zaměstnání a finanční nezávislost. Vysněný život, pro který tak dlouho bojovala, je ohrožen. V tomto citově spletitém příběhu o lásce a odpuštění jsou citová pouta mezi matkami a dcerami vystavena nejtvrdší zkoušce. Barbara Delinsky nám opět předkládá strhující příběh, který též vyvolává otázku: Co to znamená být dobrou matkou? (Založil/a: TerraDV)

Lenitschka
  18. 4. 2011, 9:29
Samotné téma je pro mě těžko uvěřitelné (4 mladé dívky se domluví, že otěhotní a všem se to také krátce po sobě povede). Knihu řadím mezi "nečtivé" - někdy je příběh plytký, ale je vyprávěn tak šikovně, že to ani nevadí. Tady se bohužel nemůžu dostat přes polovinu. Nemám ráda nedočtené knížky, takže pořád beru do ruku a přečtu pár stránek, ale velkou radost z toho nemám :o)
Di.
  14. 2. 2014, 17:14
Úplně jiná kniha, než na jakou jste u autorky zvyklí. Rozebírá rodinné vztahy a dopady jednoho rozhodnutí, které ovlivní spoustu lidí. Jiné její knihy se mi líbí mnohem více. Snad pro matky dospívajících dcer by mohla být zajímavá.