Zkouška neviny

Zkouška neviny Originální název: Ordeal by Innocence

Knižní klub - 2005
ISBN: 80-242-1348-6

Knižní klub (2005) 80-242-1348-6 237

Úkladná vražda - tak zněl výrok poroty, který poslal na doživotí za mříže mladého Jacka obviněného ze zabití své matky. Ke zločinu mělo dojít v afektu, předmětem sváru byly peníze a k vykonání osudné rány posloužil pohrabáč. Když po roce a půl přijíždí na sídlo Argylových doktor Calgary, aby poskytl problematickému mladíkovi alibi, je už pozdě, neboť krátce po vynesení rozsudku Jacko na zápal plic ve vězení zemřel. Teprve pomalu Calgarymu dochází, proč jej početná rodina přijala tak chladně, ne-li přímo rozhořčeně: nevina jednoho z Argylových totiž docela jistě znamená vinu jiného.

Agatha Christie Agatha Christie
*15.09.1890 - †12.01.1976

vladislaus
  23. 6. 2016, 15:22
Kdyby vrah zbytečně nevraždil znovu, nebyly by důkazy k první vraždě. Taky mě fascinuje, že při prvním náznaku podezření se vrah dozná.
CarolineS
  3. 4. 2013, 19:57
Zkouška neviny byla perfektní. Snad u žádné jiné knihy jsem se tak moc netešila dobrání se ke konci, což přičítám neobvyklé napínavosti, která není tak úplně obvyklá ani u mistryně Agathy. Báječně prokreslené charaktery postav, nějaké neidentifikovatelné zlo v domě a celková tajemnost řadí tuhle detektivku bezpochyby mezi kvalitnější díla této autorky.
Shirokk0
  20. 8. 2016, 15:04
Tento případ byl pro mě trochu slabší, už proto že se mi to podařilo vyřešit ( ještě před rozuzlením!) a také proto, že zde bylo poměrně málo postav a menší napovídání. Jinak opět velmi kvalitní kniha, ale na Poirota to nemělo