Originální název: New X-Men: G for Genocide

Hachette Fascicoli - 2013

Hachette Fascicoli (2013) 112
Crew (2007) 978-80-87083-15-4 140

Nebezpečí ze strany odporných mutantů dosáhlo takového stupně, že obyčejní lidé musí vzít právo do svých rukou a udělat to, na co žádná vláda světa nenašla dost odvahy. Expertka na evoluci a zubař putují do Jižní Ameriky, aby objevili město plné techniky, jakou svět ještě nespatřil..., a vypustili tu smrtící sílu na nic netušící mutantskou populaci. Prostě další všední den pro X-Meny, řekli byste?
To je ale smrtelný omyl.
V kritiky i čtenáři nadšeně přijatém debutu vypouští scénárista Grant Morrison (Batman: Arkham) a kreslíř Frank Quitely (The Authority) na X-Meny protivníka, který se nepodobá ničemu, s čím se kdy setkali. Stojí proti nim nejen netušené a všemocné zlo, ale i jejich vlastní svědomí... a geny. A bude hůř. (Založil/a: matrosh)

Gustik5
  11. 1. 2015, 14:17
Nevím, nějako mne to příliš nechytlo... X- meny prostě nějak nežeru, ač mám rád Wolverina, tohle prostě nebyl můj šálek čaje. To samozřejmě neznamená že se jedná o špatný komiks. Kresba byla velmi povedená, té nemám co vytknout. Možná že mne příběh nechytl kvůli rozkouskovanosti, ale alespoň je jeho pokračování k dostání v rámci UKK, které jsem si ale nekoupil kvůli zajímavějším kouskům v prodeji...
NinadeL
  13. 10. 2014, 2:04
New X-Men fungující velice dobře se svým přímočarým příběhem a jednoznačným poselstvím. Ono sekvenční umění při dobrém rozpoložení může ve vaší mysli skutečně vyvolávat pocit filmu, zvláště ty scény s Emmou Frost. Kresba Franka Quitelyeho mi bude ještě dlouho vrtat hlavou, comicsová zkratka využívající realistické detaily tvoří hodně zajímavý celek, zato sešit kreslený Ethanem Van Sciverem je jak z omalovánkové pohádky, ve které je nejpodstatnější délka vlasů Jeane Grey.