Návrat do budoucnosti

Originální název: Back to the Future
Poprvé vydáno celosvětově: 1985

Cinema - 1992

Cinema (1992) 222

Cesta časem umožňuje Martymu poopravit nevalnou současnost. Napřed se ale musí dostat zpátky z roku 1955. Dobrodružná sci-fi komedie známá z filmového plátna. (Založil/a: andyfeng)

#komedie
George Gipe George Gipe
*03.02.1933 - †1986

HELLBOY-DB
  22. 4. 2012, 16:40
Jelikož jsem film viděl dřív než jsem se pustil do této knihy tak jsem čekal že mě autor překvapí nějakým bonusem, něčím ze scénáře co se nevešlo do filmu. Bohužel se tak nestalo a v knize je převyprávěno to co už tak dávno dobře znám. Z porovnání film – kniha je filmové zpracování lepší nežli tento přepis. ===80%
Alibero
  14. 6. 2012, 20:30
Nevěděla jsem, že je i kniha. A jelikož mě film pobavil, hodlám si knihu přečíst. Doufám, že mě nezklame a bude stejně zábavná a zajímavá jako film. ;)
Peter.Melon
  9. 12. 2011, 17:59
Marty Mcflye a Dr.Brown,kteří jsou v této knize přátelé,ač jeden je student a druhý vědec se vydávají na nebezpečná a riskantní výpravy naskrz časem i prostorem a zjištují,jakou cenu má přátelství.
Knihomolka
  23. 4. 2014, 12:06
Ač sci-fi nefandím, cestování v čase je vděčné téma. Tohle je navíc klasika a milá připomínka starých dobrých osmdesátek, kdy byl walkman hit. Marty v průběhu své cesty do minulosti pozná nejen svět padesátých let, ale zejména své rodiče. Strejda Joey v milované ohrádce je ovšem bezkonkurenční.
mautindk
  25. 11. 2012, 10:52
Oddechová četba, děj má celkem spád. Ale protože filmové zpracování patří mezi parádní, tak knížka bohužel postrádá tu přidanou hodnotu filmu.