Originální název: The Labors of Hercules

ISBN: 978-80-242-4540-9

Knižní klub (2014) 978-80-242-4540-9 264
Knižní klub (2006) 80-242-1562-4 217
Knižní klub (1994) 80-7176-073-0 224

Dvanáct kratších detektivních příběhů Hercula Poirota na motivy úkolů bájného antického Herkula.

Agatha Christie Agatha Christie
*15.09.1890 - †12.01.1976

Ariko
  9. 9. 2014, 16:30
Tak jsem se těšila na Hercula Poirota ale tato kniha byla zklamáním. Bohužel jsem sáhla nevědouc po povídkách a jaksi než se stačil vždy rozběhnout děj, tak byl konec. Pro příště poučení :)
Venceslao90
  22. 6. 2012, 13:15
Tak bohužel. Detektivky od Agathy miluji, ale tyto povídky se příliš nepovedly. Celkem jich je 12, z toho mi ale opravdu zajímavé přišly tak 2. Zbytek je docela průměrný, ale hodně to zachraňuje postava Poirota. Pokud máte chuť na povídkovou knížku od A. tak bych doporučil spíše knihu "Potíže v zálivu Pollensa", ta dopadla určitě lépe.
maratach
  27. 11. 2011, 10:57
Hercula Poirota navštěvuje v jeho bytě oxfordský profesor Burton. Baví se spolu o Poirotově křestním jménu a dostanou se rovněž k antice – herkulovským úkolům. Belgický detektiv se druhý den pustí do studia materiálů na téma Herkules a rozhodne se, že už vyřeší dvanáct případů, které se nějakým způsobem budou podobat herkulovským úkolům.
Augiášův chlév
Stymfalští ptáci
Únos Kerbera
Bifftekk
  23. 1. 2015, 22:06
Dvanáct krátkých povídek o tom, jak Hercule Poirot snaží vyrovnat svému jmenovci. Řeší zde mnoho zajímavých případů od vraždy až po krádež umění. Celá kniha se nese v duchu dvanácti úkolů, které musel slavný Herkules splnit, akorát místo Herculese je zde baculatý, malý mužík v elegantním obleku s dokonale upraveným knírem, který se nikdy nemýlí!
lenisko
  9. 11. 2014, 14:09
Sic jsou jednotlivé příběhy krátké s velmi rychlým rozuzlením, co naplat, bavilo mě to. Poirot je tu Poirotem jakým ho známe z jiných knih a to je pro mně hlavní.
pistalka
  28. 7. 2010, 21:21
Nejspíš nejlepší sbírka povídek, jakou Agatha vydala. Jednotlivé minipříběhy jsou od sebe velmi rozdílné a nápadité (spojitost s řeckou mytologií je naštěstí velmi volná). Po této knížce ještě doporučuju načíst "Rané případy Hercula Poirota" a "Poirotova pátraní".