Originální název: Der Zauberberg

Mladá fronta - 2016
ISBN: 978-80-204-3667-2

Mladá fronta (2016) 978-80-204-3667-2 736
Odeon (1975) 813
SNKLHU-Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění (1958) 867 2. svazky: 418 a 449 str.

Román na kterém autor pracoval od roku 1913, se odehrává na počátku 20. století v luxusním sanatoriu pro nemocné tuberkulózou poblíž švýcarského města Davosu. K jeho napsání Thomase Manna inspirovalo onemocnění jeho ženy Katie, která se v podobném sanatoriu od roku 1912 léčila. Jde o snové vyprávění plné obav z možné smrti na zhoubnou plicní chorobu. (Založil/a: MrVogler)

vladislaus
  1. 5. 2014, 17:55
Začátek mne celkem bavil, ale pak přišla inflace slov. Postavy se začaly bavit o slepých filozofických uličkách a rozhodně se nechovali jako typičtí pacienti v sanatoriu.
Jana Edita
  27. 4. 2016, 22:07
Výborný úvod a pak... stránku od stránky lepší a lepší! "Zapomenutí" hrdinové, cyklický čas, putování na hranici mezi bděním a sněním, úvahy o duchu a těle, o životě a smrti...Na tuhle knížku nelze zapomenout.
jana80
  19. 1. 2012, 8:57
Kniha se mi líbila. Jenom místy obsahuje na můj vkus až moc filozofických částí. Líbil se mi také pro mě velmi nečekaný závěr.
Jahodovy list
  3. 3. 2012, 19:17
Souhlasím s předchozím komentářem. Velmi pěkná kniha. Člověk se začte a zapomene na realitu a rázem se ocitne na Kouzelném vrchu.