Enola Gay

Enola Gay Originální název: Enola Gay

Oldag - 1993

Oldag (1993) 324

Napínavá, podrobná a živě vylíčená historie přípravy mužů schopných dopravit a svrhnout na Hirošimu a Nagasaki atomové pumy. Enola Gay se jmenovala matka velitele bombardéru plukovníka Paula Tibbetse, který podle ní pojmenoval svůj letoun určený k této přísně utajované akci. Nejschopnějším pilotům a členům bombardovacích posádek – odvážlivcům navyklým nazývat věci pravými jmény – bylo sděleno, že byli vybráni ke zvláštnímu poslání, které může skoncovat s válkou. A neměli se ptát, o jakou práci jde… (Založil/a: hitchhiker)

jaryj07
  23. 8. 2012, 15:41
Tuhle knižku jsem našel zastrčenou u rodičů v knihovně, do té doby jsem vůbec nevěděl, jak se jmenovalo letadlo, které shodilo první (doufám i poslední) nukleární bombu na město a způsobilo tak úmrtí mnoha lidem během malého okamžiku a mnohem více bolesti lidem, který tento moment civilizace přežili. Určitě výborný pohled do zákulísí připravy na tento čin s pravdivými informacemi, který vysvětlí i původ jména letadla. Možná to není psáno úplně populárně, ale ani by to tak asi být nemělo.