Malý pan Friedemann

Poprvé vydáno celosvětově: 1897

Vyšehrad - 2003
ISBN: 80-7021-640-9

Vyšehrad (2003) 80-7021-640-9 69

Drobný literární skvost, pozoruhodná povídka Thomase Manna, je studií o lidské samotě, touze a naději bez naplnění. Pan Friedemann žije spořádaným životem úctyhodného občana malého města, kde se dohromady nic neděje. Ale i pan Friedemann, malý vzrůstem, ale velký duchem, má své sny a tajná přání, jejichž středobodem se stává žena vysokého úředníka, který se do městečka přistěhoval. Z povídky dýchá atmosféra dvacátého století a je důstojnou připomínkou tvorby velkého německého spisovatele. (Založil/a: MrVogler)

inhalium
  18. 5. 2013, 14:18
Dobře, už bylo na čase, abych si přečetla nějakého jiného Manna než Klause. A začala jsem asi u toho nejkratšího možného díla. Když Malý pan, tak malá knížečka, ne asi.
Fyzicky pokřivený muž s psychicky pokřivenou ženou. A samozřejmě krásné ilustrace.
rosavtrave
  7. 11. 2011, 22:43
Smutný příběh, nicméně brilantně napsaný Mannovským stylem :) V případě, že máte rádi Manna, vřele doporučuji, jeho dílo vede k zamyšlení.