Originální název: A Pocket Full of Rye

ISBN: 978-80-242-5090-8

Euromedia Group (2016) 978-80-242-5090-8 248
Knižní klub (2009) 978-80-242-2458-9 222
Odeon (1981)

Zpívej píseň penízků, kapsu plnou žita... O peníze jde především! Kapsa plná žita je už jenom doplňkem, aby se naivní dětská říkanka stala skutečností... Ta je však dětským hrám a říkadlům velice vzdálena, protože vražda je skutečná - dokonalá, promyšlená, zákeřná. Jde o pomstu za ztrátu jiného života? O vyšetření dávného sporu mezi dvěma bratry? O majetek či věno? Když zemřel bohatý pan Fortescue, byli v podezření všichni: služebnictvo, zaměstnanci kanceláře i jeho nejbližší - dospělé děti z prvního manželství a jejich partneři, druhá žena a její milenec. Ale okruh se zužuje, neboť dochází k dalším vraždám... Slečna Marplová má ovšem nespočet životních zkušeností a poznala už mnoho lidí, kteří se podobají právě těmto podezřelým, takže i tentokrát pomůže policii v čele s inspektorem Neelem odhalit pravdu.

Agatha Christie Agatha Christie
*15.09.1890 - †12.01.1976

Barca9358
  26. 8. 2016, 13:58
Tohle nebylo až takové drama, spíš poklidná oddychová četba. Trochu jsem postrádala nějakou gradaci, nebo nějaký větší zvrat, ale i tak se mi příběh líbil, co jiného taky čekat od Agathy.
robin.salomon
  28. 10. 2012, 15:32
A pak, když se oprostila od všech emocí, dostavil se pocit zadostiučinění - zadostiučinění, jaké asi cítí odborník, který úspěšně zrekonstruuje podobu vyhynulého zvířete z úlomku čelisti a dvou tří zubů. Aspoň vidíte, jaký je to fešák...
katucnacka
  22. 9. 2012, 17:05
Strhující, napínavé. Agatha mi opět nedovolila uhádnout, kdo je vrahem :) Určitě stojí za přečtení, ostatně, jako všechny její knihy :)