Ola lama

Ola lama Originální název: Ola lama

Jota - 2011
ISBN: 978-80-7217-804-9

Jota (2011) 978-80-7217-804-9 240

Jižní Amerikou od rovníku k tučňákům
"Ola!" - "Ahoj, lamo!" pokřikovali jsme na jediné zvíře věrně doprovázející naši výpravu ve všech andských státech naší trasy - Ekvádoru – Galapágách – Peru – Bolívii – Argentině – Chile.
Vydejte se na túru v kapsách krosen pěti mladých cestovatelů, kteří se rozhodli projít Jižní Amerikou od rovníku až na jih k tučňákům! Zábavné a poutavé čtení, kterým vás bude provázet autorka spolu se svými čtyřmi vyvedenými kamarády, vám představí úskalí i radosti cesty, jejíž konečná délka dosahovala 8 000 km.
Vedle paličatého cestopisu (protože cesta se někdy nevyvíjí tak, jak bychom si při plánování nad atlasem představovali) se můžete začíst i do Průvodce batůžkáře, v němž autorka odhaluje takové vychytávky jako je krém proti dešti nebo chodící batoh. Množství kvalitních fotografií a map s nápaditými ilustracemi vás přenese rovnou na cesty, do hor i k jezerům jihoamerického kontinentu, který svou náruč otevírá vskutku doširoka.

+ malý průvodce batůžkáře
Už jste slyšeli o ponožkách, které nesmrdí? O chodícím batohu? Či pilulkách proti smrti? Malý průvodce batůžkáře je snůškou rad pro veselejší cesty a současně smělou sondou do zákoutí duše poutníka. Člověka, který jednoho dne vložil celý svůj dům do jediného batůžku, nosí jej od místa k místu, od úsvitu k úsvitu a hledá a ztrácí a nachází... (Založil/a: bokul)

Eva Palátová Eva Palátová
*20.04.1980