Ivo Železný - 1992
ISBN: 80-7116-136-5

Ivo Železný (1992) 80-7116-136-5 320

Žánrový obrázek z pražského prostředí zavádí čtenáře do rodiny zahradnického pomocníka ze starých Dejvic, která výhrou v loterii získá větší sumu peněz. (Založil/a: J.A.D.)

NinadeL
  5. 12. 2016, 2:25
Dílů je všeho všudy šest. Příhody matky Kráčmerky skutečně potěší i rozveselí čtenáře klasické knihovny i filmů s Antonií Nedošinskou. Leč časem více přivykám Ignátu Herrmannovi, než Popelce Biliánové, ač mi příběh Pepičky (v němém filmu Anny Ondrákové) trhá srdce. Co naplat, radostí je mnoho a rozkošných knih ještě více.
Illaa
  3. 1. 2014, 16:44
Tato trilogie mě velice bavila, bylo to pro mě opět něco nového, čehož jsem ještě mnoho nečetla. Navíc kniha byla velice úsměvná a četla se jedním dechem. U některých situací není nouze o hlasité zasmání především díky hlavní postavě matky Kráčmerky, která se po svém vyrovnává s nástrahami života na vysoké noze ve městě. Velice povedené.
chipushit
  3. 10. 2016, 18:57
Matka Kráčmerka nemá chybu. Vtipné hlášky, přeřeky a nepochopení cizích slov. Teleskop apod :-) Za vrchol vzdělanosti považuje podpis.