Sekl se Orwell o dvacet let?

Sekl se Orwell o dvacet let?

Podtitul: Svoboda a totalita v 21. století

Originální název: Sekl se Orwell o dvacet let?
Poprvé vydáno celosvětově: 2003

Baronet - 2003
ISBN: 80-7214-598-3

Baronet (2003) 80-7214-598-3 156

Autor popisuje stav evropské politiky, ekonomiky a kultury hrozící sklouznout do nového totalitního systému. Z některých informací možná mnohé čtenáře i zamrazí, jiní autora prohlásí za dementního paranoika. (Založil/a: Ursulus)

svenny
  25. 3. 2016, 8:32
Je to dobře a čtivě napsaná a zajímavá kniha, bohužel má jednu vadu: autor se nechal ovlivnit principem, který na Západě už chvíli straší a který se (bohužel) začíná projevovat i už i u nás, a sice, že když má každý právo na svůj názor, tak že ty názory mají stejnou váhu. To sice může platit pro politologii a další neexaktní "vědy", ale když někdo tento princip využije v knize a na biologické nebo medicínské téma, dělá ze sebe tak leda troubu a přesně to se tady stalo.
Takže autor v jedné kapitole poutavě vypráví, jak konzumace GMO plodin nás nakazí modifikovanými geny, v další zas cosi o nanobotech, do toho splácá ekologii (se kterou si dle dnešní módy plete ochranu životního prostředí) a výsledkem je, že zhruba poslední čtvrtina knížky je místy až k pláči.
Rád bych dodal, že netvrdím, že s GMO nejsou spojená rizika, jen to většinou nejsou ta, která vyjmenoval. BTW, nejvíc mě rozsekal geneticky modifikovaným medem :-D