Originální název: Alcools

Garamond - 2015
ISBN: 978-80-7407-277-2

Garamond (2015) 978-80-7407-277-2 160
Vyšehrad (2006) 144

Sbírka Alkoholy obsahuje autorovy básně z let 1898-1913 a je zcela zásadní pro další vývoj evropské poezie. Hned první báseň, slavné Pásmo, je typickým příkladem Apollinairova (surrealistického) uměleckého vyjadřování. (Založil/a: Sebyk)

Bloodym
  3. 12. 2013, 2:25
Apollinaire stojí za přečtení. Co se týče poezie líbí se mi jak co, jak od koho, ale tuhle rozhodně doporučuji.
teite
  2. 12. 2013, 16:41
Není to jednoduché čtení ve stylu některých rýmovaček, ale člověk se k němu vrací stále dokola a vždy nalézá něco nového.
katheriin
  1. 3. 2014, 15:52
Je poměrně těžké pochopit jeho slova, které jsou dost složitě napsané a nerýmují se.
Básně vyvolávají, ale různé pocity a nálady.. nutí k zamyšlení.
Zaujala mě báseň Pěvec, která má jenom čtyři slova: "Nádherný průvod mořských polnic"
Myslela jsem si, že je to chyba tisku, ale je to od něj opravdu rafinované. Nutí nás přemýšlet.
Spacecore
  29. 10. 2016, 6:23
Hrozně jsem se nudil. Podezírám ale, že za to mohl překlad. Přestože chápu, jak musely Alkoholy působit v té době, dnes je to -pro mě- nezáživné.
Veki
  22. 7. 2011, 17:26
Krásné básně s odkazy na Bibli, antickou mytologii a mnoho dalších témat. Bavila jsem se u čtení intenzivním prožitkem různých atmosfér, nálad a metafor. Fascinovalo mě, jak zdánlivě neharmonický proud myšlenek může působit na čtenáře tak intenzivně.
Pro mě nádherný čtenářský zážitek.