Originální název: Fahrenheit 451

Baronet (2009) 978-80-7384-176-8 160
Baronet (2001) 80-7214-380-8 159
Svoboda (1970) 155
Svobodné slovo (1957) 157

Hrdina románu, Guy Montag, žije ve své ohnivzdorné vile obklopen civilizací tryskových aut, raketových letadel, mechanické hudby a také ovšem policejních helikoptér a mechanických „ohařů", kteří svým chemickým čichem neomylně sledují stopu zločince. Kdo je však tímto „zločincem"? Ten, kdo překročí základní zákon této utopistické civilizace, tj. ještě vlastní a čte knihy, kdo nemyslí tak, jak je předepsáno myslet, kdo se pokouší uvažovat samostatně. Tohoto „zločinu" se právě dopustí Montag. A o příšerné, hrůzné štvanici, kterou na něho uspořádá policie ve svých helikoptérách, o zmechanizovaném děsu, který je mu v patách v podobě mechanického ohaře s prokainovou jehlou v čelisti, o úděsné televizní reportáži z této honičky a o konečném zániku onoho odlidštěného světa vypráví tento příběh.
Jedno z nejlepších Bradburyho děl, v němž nastavil křivé zrcadlo fantastiky civilizaci moderního světa, jež člověku nepřinese skutečné štěstí, dusí-li v něm to nejcennější - lidskou myšlenku.

Ariko
  4. 9. 2014, 15:24
Nečekala jsem, že mě knížka tak zaujme. Dostala jsem jí jako úkol na seminář na vysoké škole a byla to moje první opravdovější sci-fi, ale vážně pěkné. Líbil se mi pohled na svět, který se zde předkládal - ti, co chtějí od života něco víc, než jen diktát většiny, byli stíháni a pranýřováni. Myslím, že autor ani nevěděl, že kolikrát to tak vážně bude, a tak děti v první třídě, které nemají mobil nebo laptop, tak jsou sociální vyvrhelové :( Už Bradbury to věděl.
Peetuliska
  19. 12. 2014, 6:16
Hasič Guy Montag nemá za úkol hasit požáry, ale naopak je rozdělávat a to hlavně pokud je v blízkosti přítomna nějaká kniha. Každá kniha musí být zničena, protože lidé se musí jen radovat a užívat zábavy a ne se zabývat smutnými nebo negativními myšlenkami. Po setkání s dívkou Clarissou, však zavládnou pochybnosti, je správné co dělá a jak vůbec žije?

Kniha je sondou do života rodin, kdy jejich život je nevědomky řízen televizní zábavou a ničemu jinému není přikládán význam. Při čtení knihy jsem měla měla v ústech stejnou pachuť, jako když jsem četla 1984, pachuť nespravedlnosti lidí, kteří žili/žijí v totalitním státě. Na druhou stranu pro mě kniha měla maličko větší potenciál, než se ve finále povedlo. I přesto kniha, která stojí za povšimnutí.
jehlaspichlas
  11. 11. 2012, 16:09
Já sice Bradburyho nemusím, ale jeho 451 stupkňů Fahrenheita má něco do sebe. Ve středověku kněží pálili kacířské knihy, budou je pálit Arabové, nebudou-li vyhovovat islámistickému myšlení, budou je pálit lidi jako Montag, protože technika má přednost. Je to stejné i se všemi vládními skupinami, které svou despocií sebrali veškerá práva lidí, aby se mohli sami více myslet a rozvíjet (viz romány: 1984, THX 1138, Zpěv drozda od Walterea Tevise).
lensha95
  13. 1. 2013, 22:28
No po dočtení mám trochu rozporuplné pocity, první a druhá část se mi líbily, ale ten konec mě zklamal. Byl to takové nepropracované...
soniaf
  31. 7. 2012, 4:01
Od začátku čtení jsem si libovala, jak skvělá kniha se mi dostala do ruky. O to víc mě zklamal rychlý a nepropracovaný konec. Vlastně ani ten námět, jak to celé zkončí mě v zásadě nenadchnul...Ne že by se mi 451 stupňů Fahrenheita nelíbilo, ale prostě jsem od tak slavného díla čekala víc.
Pett
  10. 5. 2016, 23:18
Hodně velká nadčasovka... kdo z nás nemá občas pocit, že je jen jednou z mnoha uhnaných ovcí ze stáda... příběhu je neuvěřitelných 63 let a tolik křičí dnešní dobou... nikdo na nic nemá čas... degenerujeme u sociálních sítí... agrese graduje... samota stoupá... slova se ztrácí...
Proboha lidi, vzpamatujme se už konečně trochu... ať můžeme takovéhle příběhy číst s pocitem "úsměvné neskutečnosti" a ne s úzkostí nad tím naším vlastním světem! Víc takových Clariss mezi námi...
Venceslao90
  9. 7. 2011, 23:04
Výborná kniha. Autor upozorňuje na problémy moderní společnosti, která se svou činností stále přibližuje k definitivní zkáze. Mezilidské vztahy tady neznamenají nic, veškeré city a myšlenky jsou potlačeny na "bezpečnou" úroveň, která nedovolovala zkazit plány tamější vládnoucí garnituře.

PS: Ukázkou autorových výjimečných literárních kvalit je dialog mezi hlavním hrdinou a skupinou žen středního věku, týkající se výchovy malých dětí. Alespoň tento dvoustránkový dialog stojí zato si přečíst, v paměti vám zůsatne ještě hodně dlouho ;-)
Archangel_P
  19. 7. 2015, 16:00
No, nutno říci, že jsem doufal, že si knížku po přečtení zařadím mezi oblíbené, že půjde o něco, co bude těsně šlapat na paty (dokonce jsem chvíli uchovával naději, že by tato úzká knížka mohla být nakonec lepší) než Orwellovo 1984. Knížka vůbec není špatná, četla se opravdu rychle, neobjevil jsem žádnou nesrovnalost, nad kterou bych musel dlouho přemýšlet, ale na 1984 to prostě nemělo rozdílem několika tříd. Konec mě jen maličko zklamal, šlo by to mnohem více rozpracovat a celkově knihu trochu prodloužit...
Možná jsem nastavil laťku knihou 1984 moc vysoko, protože Fahrenheit 451 skutečně není špatná knížka, naopak, je výborná. Přes všechnu svou kritiku dávám pět hvězd, do oblíbených ji ale, bohužel, zařadit nemohu.
pchmelda
  13. 3. 2013, 11:42
Studenti vhazují spoutaného soudruha na hromadu komunistických pamfletů. Drobná dívka jej polívá kanystrem benzínu. Oheň ze zapalovače dopadá do kaluže hořlaviny. Kupu obklopí oranžovožluté plameny. Ohnivé jazyky šlehají vysoko do vzduchu a olizují zatvrzelého muže. Ne v jedné tváři se zračí zvláštní rozkoš, jak v žáru mizí zuhelnatělé zbytky dějin. Napravili zločiny minulosti, ale napáchali při tom nové. Poslední plameny vyšlehly a uhasly navždy….
Elleyne
  15. 6. 2015, 18:32
Musím uznat, že kniha určitě zajímavá a hodnotná, má spoustu dobrých myšlenek. Ale čekala jsem asi o malinko víc. A asi budu muset znovu po letech shlédnout film, protože jsem zjistila, že si ho téměř nepamatuji. Už jen pro to srovnání
ondrasek
  5. 8. 2015, 8:39
"Nic neřeš, nepřemejšlej a nečti. Tady máš bednu, čum, bav se a vše ostatní nech na nás." Takové heslo razí stát ve futuristické společnosti. Stát, který chce mít z lidí poslušné hloupé ovečky. Pak si může dělat co chce. Třeba dostat svou zemi do války.
Kniha se mi líbila. Ta myšlenka je provokativní a člověk se musí zamyslet, do jaké míry se to podobá světu, ve kterém už žijeme.
Ale - jak píše Archangel_P, taky jsem se víc těšil a čekal nějakou kultovní pecku, která by mi zmáčkla koule a kterou bych mohl doporučovat dále jako něco výjimečného.
Je výborná, ale výjimečná ne.
Melian
  6. 1. 2016, 14:56
Na 451 stupňů jsem byla neskutečně zvědavá - odjakživa jsem ten titul vnímala jako pojem. A Bradbury nezklamal... Chytrá, napínavá, svižná kniha - s tou nejkrásnější myšlenkou o míru na konci.
Martin_cz
  6. 12. 2013, 21:35
Možná chvíli zmatkovité, ale rozhodně zajímavé. Nejvíce na mě zapůsobily stěny manželky hrdiny příběhu, kdy jí na nich záleželo podstatně více než na všem ostatním - okolním. Hloupost jejího pasivního příjmu informaci, zaslepenost, odpor vůči samostatnému myšlení. Tato osoba mi v paměti utkvěla.
Lúthien Celebrindal
  15. 8. 2013, 17:32
451 stupňů Fahrenheita - teplota, při níž se papír vznítí a hoří...

"Je to pravda, že kdysi dávno požárníci požáry hasili, místo aby je zakládali?"

Doufejme, že se tato vize budoucnosti nevyplní! Knížka je čtivá a moc se mi líbila -všechny tři části :-)
Jana Edita
  4. 12. 2016, 18:22
Nesmrtelná klasika, knížka, kterou si buď zamilujete, nebo vás úplně mine. Pro mě platí ten první případ.
MsAndy
  16. 7. 2016, 21:24
Kniha rozhodně zajímavá, která mě uvedla do nového žánru- sci-fi, který jsem v literatuře do této doby opomíjela. Musím říct, že ačkoli kniha není mým "šálkem čaje", tak se mi docela líbila, hlavně líčení děje, které autor dokázal výborně napsat. Doporučuji :-)
Makulenka
  25. 5. 2016, 9:01
"...Všichni musíme být stejní. Nejsou všichni zrozeni svobodní a sobě rovní, jak říká Ústava, ale všichni jsou srovnaní. Jeden každý je věrný obraz všech ostatních; teprve pak jsou všichni šťastní, proto- že tu nejsou žádní velikáni, před kterými by se člověk cítil bezvýznamný nebo podle nichž by se mohl měřit...."
Atmosférou má blízko k Orwelovi - 1984. Na to, že je to knížka přes 60 let stará je až krutě pravdivá..a řekla bych, že postupem času získává na stále větší aktuálnosti...
Ruffy
  6. 4. 2012, 10:29
Ke knize jsem se dostala díky povinné četbě. Je to dokonalý pocit budoucnosti a myslím, že čím později si ji někdo počte tím bude realističtější. Začátek byl opravdu úžasný, ale vážně mě zklamal konec, který mi přijde nedodělaný, což mě trošku mrzí.
Iva Ká
  23. 4. 2016, 19:53
Má první dystopie a v podstatě pro mě nejlepší! Ale to je také tím tématem, které mi přišlo báječné.
Taylor
  1. 10. 2015, 19:21
Skvělá kniha, která ani po tolika letech neztratila nic z naléhavosti svého sdělení. Myslím si, ze právě naopak. Stačí se kouknout kolem sebe. Hodně zvláštní pocit - číst v knize o zákazu knih a jejich pálení. Hodně mi atmosféra knihy připomněla Orwella a jeho 1984. Buďme rádi, ze knihy máme a mít můžeme!
Aratar
  21. 8. 2014, 15:27
Velmi nadčasové dílko o totalitní společnosti, kterou ovládl konzum a jakýkoliv projev emocí je vnímán jako nežádoucí forma slabosti. Děj rychle odsýpá a jeho zkratkovitost mi vůbec nevadila, spíše naopak. Jediné, co bych vytkla, je trochu uspěchaný závěr.
"Je to pravda, že kdysi dávno požárníci požáry hasili, místo aby je zakládali?" Jako vášnivá čtenářka doufám, že se podobná vize budoucnosti nikdy nevyplní. :-)
Lerenika
  27. 7. 2013, 17:24
Četla jsem až po knize 1984. Tak sem se nemohla vyhnout tomu, že knihu s ní tématicky srovnávám. A přitom je zpracovaná originálně. Mám v oblibě tuto tématiku. Rve mi to duši, když si nějací lidé myslí, že jsou více než druhý, když se brání ve svobodě lidí.
komunismus, německý nacionalismus, .. každá buňka v mém těle se zmítá proti.
A jak víme, lidé se nikdy neponaučí. bohužel. Takže si nejsem jistá jak moc je to scifi a jak moc předpověď.
spitfirehaga
  8. 7. 2013, 12:34
Děsivě aktuální...
Ale ten závěr mohl být propracovanější a celkově lepší. U této knihy je dobré si užívat její průběh, protože konec - alespoň mě - zklamal.
LadyEsik
  24. 4. 2011, 10:08
Tato kniha mě zaujala hned po přečtení úvodu. Po pár stranách jsem zjistila, že je to kniha čtivá, dobře napsaná (zajímavý styl :)), rychlá, spádná, logická a pochopitelná. V anotaci si přečtěte, o čem je. Já vám k tomu řeknu - zajímavá. navíc krátká, nic tam není zdlouhavého. A navíc, je v maturitní četbě. Skutečně nezabere moc času a jako sci-fi by mohla uspokojit i kluky :) Doporučuji ;)
Methat
  2. 10. 2016, 23:47
"S pomoci Boží zapálíme téhodne v Anglii svíci, ktorá bohdá nikdy nebude zhašena".

451° Fahrenheita je fascinujúca útla kniha, ktorú skôr považujem za dlhšiu poviedku, keďže Bradbury je ich majstrom. Čítal som jeho Kaleidoskop a neskutočne sa teším na Marťanskú kroniku a Ilustrovanú ženu, ktoré som ešte nečítal. 451° mi len potvrdilo, že Bradbury nie je len ďalším obyčajným spisovateľom, on je Pánom spisovateľom, ktorý sa snaží knihami ľuďom otvoriť oči (ale aj ich zabaviť). Ja som si vďaka tejto knihe uvedomil mnohé a aj mne sa otvorili oči nielen na náš svet ale aj na náš štát a v akom storočí žijeme.

Počas čítania som si mnohokrát hovoril: "To je geniálne", alebo ma mrazilo, keď som si uvedomil, ako blízko sa k tejto realite nachádzame. Najlepšia časť knihy bol záver - najviac sa mi páčilo Grangerové rozprávanie o jeho dedovi. Tým nám dáva Bradbury jasné posolstvo a nielen tým. Netreba viac písať, budem hlavne citovať z knihy:

"Z hloubi noci, přes celé město, nejslabší, sotva postřehnutelné zašelestění otáčené stránky. "Kniha Jobova.""

"V příštím týdnu, měsíci, roce potkáme spoustu osamělých lidí. A když se nás zeptají, co děláme, múžeme jim říci: Pamatujeme si. Tímhle nakonec zvítězíme. A jednoho dne si toho budeme pamatovat tolik, že zkonstuujeme největší bagr v dějinách, vyhrabeme největší hrob všech časú a hodíme do něho válku."

Ľudia, čítajte viac kníh!
Phorbo
  13. 4. 2015, 15:42
Po přečtení asi dvaceti stránek jsem knihu odložil s tím, že si přečtu něco jiného. Nějak mě to nevzalo a druhá kniha (byť asi čtyřikrát delší) mě vzala víc. Ale když už knihu rozečtu, tak ji většinou dočítám. A tak jsem se do toho pustil zase. A dočetl jsem to na jeden zátah. První a druhou část jsem četl se slinou u pusy. Představit si budoucnost a předpovědět vývoj společnosti tak přesně je kumšt (proto taky plánuju přečíst 1984 od orwella). Jen ta třetí část, která neměla vůbec žádnou pointu, jen krvelačnou myšlenku blázna, který se za své "bláznovství" nestydí a chce se pomstít... vlastně komu? Svému kapitánovi Beatymu, který určitě nebyl ovce, jen si chtěl udržet své status quo, aby nepřišel o kejhák? Nebo své manželce, která si užívala svého "ovečkovství" a nevěděla, co po ní Guy chce? Ta třetí část je prostě zmatená a zbytečná. Je jako kdyby z úplně jiného románu, z nějakého béčkového hollywoodského filmu. Škoda. I přes to dvě první části dávají knize neskutečný potenciál, kvůli které stojí za to knihu přečíst.
veck.nuh
  24. 10. 2014, 8:15
V čítance 9. třídy byla ukázka z Marťanské kroniky od Bradburyho. Hned jsem běžel do knihovny, kde bylo vydání společně se 451 stupni Fahrenheita. Už v těch 14 letech mne okamžitě napadlo, jak komunistická cenzura zaspala, protože asociace je nejen ke středověkému pálení knih, ale právě i k totalitním komunistickým praktikám zakazování určitých knih a určitých autorů.
Zhabza
  19. 11. 2012, 14:41
Dnes by námět tohoto díla vydržel minimálně na trilogii. Pravdou je, že by mi větší průnik do tohoto světa vůbec nevadil.
Na druhou stranu autor přesně ví co chce říct. Od začátku do konce si tak jde bez zbytečných oklik za svým cílem.
Určitě řadím mezi to lepší co jsem kdy četl.
sgjoli
  27. 11. 2016, 16:28
Velmi děsivá kniha o tom, co by se stalo, kdyby knihy byly zakázané a samostatné myšlení trestáno. Přiznám se, že mne při čtení opravdu dost mrazilo při představě, kdyby něco podobného bylo skutečně reálné i v našem světě. Při čtení si říkáte, jak je možné, že si to ti lidé nechali líbit a že většinové společnosti nevadí, že čtení knih je zakázané a každý "přemýšlivec" je trestán za samostatnost. Ale otázka je, jak bychom reagovali my, kdyby nám podobná společenská pravidla byla "vnucována" po malých dávkách. A všimli bychom si vůbec toho, že nám taková společenská pravidla jsou vnucována?
SADS
  22. 9. 2016, 7:52
Tahle kniha ... Přečetl jsem si ji znovu po letech a hrozně moc se mi líbila ZNOVU. Jenom škoda že Ray Bradbury nenapsal sci-fi tohoto ražení v éře facobooku a stupidních sociálních sítí :/
jirkam
  16. 8. 2012, 20:32
Miluju knihy z podobně "apokalyptického" světa. Jen ten konec si vysloveně říkal o něco víc. Nicméně, od pěti hvězd mě neodradí.
sharky95
  13. 3. 2012, 22:29
Nejlepší Bradburyho příběh. Čtivé, krátké a s myšlenkou. Nejzvláštnější je až příliš podobná realita jeho vizi.SPOJLER! Jen je škoda,že ta roztomilá 'podivínka' Clarissa musela umřít a nedostala více prostoru.
Kaat
  27. 3. 2012, 0:24
Ehm..na takový znělý titul jsem očekávala mnohem více. Ta myšlenka je skvělá a má potenciál, ale bohužel děj ani vyvrcholení příběhu ve mně žádnou hlubší stopu nezanechalo. Na antiutopistickká díla známe lepší autory.
mumin
  5. 7. 2015, 22:51
Klasika žánru. Bradbury sofistikovaně kritizuje americkou konzumní společnost 50. let, odsuzuje manipulaci a bezduchou zábavu, vyzdvihuje pozitivní roli vzdělání a svobodu myšlení. I po šesti desetiletích myšlenkově podnětné dílo. Bohužel děj je předvídatelný (Truffautovo filmové zpracování je dějově zajímavější), závěr uspěchaný a Bradburyho styl psaní mi obecně přijde nudný. Přes všechnu kritiku dávám čtyři hvězdy.
zdeny99
  16. 3. 2015, 15:11
První přečtená kniha od Bradburyho. Svým obsahem je to naprosto dokonalá kniha. Za děj, kde se pálí knihy a člověkovi je neustále plánovaný život, je poučován a sekýrován, bych dal pět hvězd. Jenže se mi nelíbí ten styl Bradburyho psaní. Možná je to tím, že je to anti-utopie, která v sobě obsahuje prvky filosofie. Každopádně i přesto si kniha zaslouží krásné čtyři hvězdy. [832. přečtení, 513. hodnocení, 26. komentář, 86%]
tvidatko
  21. 1. 2014, 12:53
Montag byl takovou prázdnou figurkou. Vůbec jsem si ho nemohla představovat jako člověka, působil na mě jako špatný herec poskakující podle Bardburyho scénáře. Zřejmě je cílem přimět člověka k zamyšlení, což se dle mého daří. Otázkou je, jakým směrem se budou vyvíjet vaše myšlenky, mé neustále narážely na nesrovnalosti, na detaily, které se mi zdály v knize nahodilé a nedořešené. Rozhodně jsem čekala od této knihy více, přesto nemůžu říci, že by byla špatná.
andzuli
  25. 7. 2016, 14:17
Neuvěřitelně aktuální kniha, zvlášť v dnešní době. Jou tam myšlenky, které jsou načasové. Zvlášť mě zaujalo, jak popsal naši dobu s našimi technologiemi o desítky let dříve, kdy ještě ani vědci netušili, že něco takového bude vůbec možné.
Matys
  9. 4. 2016, 18:38
Naprosto geniální dílo rozhodně nejen v rámci žánru sci-fi. Je mi až smutno nad tím, jak se naše dnešní společnost v některých dost výrazných ohledech podobá té, jež Bradbury předestřel před padesáti lety! Navíc je kniha poměrně čtivá a tedy i víceméně přístupná dnešním "mušličkářům". Na závěr bych jen rád vznesl otázku nad kterou si lámu hlavu již dlouho: proč se mezi povinnou četbu zařazuje Babička, když například tato kniha obsahuje tolik pro naší společnost závažnějších a důležitějších myšlenek?
cocker
  17. 1. 2016, 18:45
Musím říct, že mě neustále překvapuje, jak zváštní a překvapivou fantazii Ray Bradbury měl. Žádná nuda, samé překvapení a materiál k diskuzi. Já být režisér, tak žádné jiné filmy nedělám.
Někde jsem četl, že se toto dílo dost podobá dnešní době. Ale říkal jsem si, že vůbec ne. Pak mě napadlo, že už jsem možná v zajetí telestěn:)
Samariel
  17. 7. 2015, 13:27
Obsahuje spoiler spoiler Neskutečně detailně popsaná vize šílené společnosti, ve které vládnou hasiči a chrti, hledající vzpouzející se rebely. Jednoznačně doporučuju
erteple
  4. 5. 2015, 14:59
Konzum, thinkcrime, odlidštění, hon na kacíře, absurdní zákony, newspeak. Jestli vás něco z toho zajímá, přečtě si tuto knihu, jakkoliv si půjčuju některé názvy od Orwella. Na plných 100% to není, kdyby mela kniha 9x%, tak dám čtyři hvězdy, ale těch 90 si zaslouží. Protože v době mého hodnoceni měla 8x%, dávám pět z pěti.
Lucije
  18. 5. 2014, 0:43
Kniha, kterou zbožnuji již od svých pubertálních let. Vždy jsem si libovala v té destruktivně-stupidní nátuře lidské civilizace... Dnes je dnes zavřeme oči a šlapejme tak jak ten před náma a budeme šťastni. Tenkrát jsem se nad tou myšlenkou pousmála dnes se ji děsím jak je aktuální jak jsme ji blízko.. Uplně jako bych cítila kouř
Elwen
  18. 1. 2014, 8:00
Spisovatel velmi umě pracuje s nuancemi lidské psychiky. To se mi na jeho knihách velmi líbí. Vývoj postavy je celkově přirozený. Montag zde není žádným super-hrdinou, což také oceňuju - to a ještě další věci (jako například téma "světobornosti myšlenky díla") souvisí s tím, že je to jedna z prvních knih toho druhu, resp. Bradbury byl jedním z prvních sci-fi autorů.
Souhlasím však s názorem, že konec byl jen takovou ozvěnou po výkřiku.
porky
  29. 4. 2013, 15:24
Hezký příběh odehrávající se v celkem zajímavé a anti-utopistické Bradburyho vizi budoucnosti. Když se ovšem na knihu podíváme podrobněji, tak zjistíme, že samotný příběh je sice poměrně poutavý, ale nijak světoborný a že budoucnost, jak nám ji zde Bradbury popisuje, je sice až děsivě reálná ale stejně tak děsivě nepropracovaná, takže to v některých pasážích působí poněkud podivně a nedůvěryhodně. Velice mi zde chybělo také větší psychologické prokreslení postav, hlavně pak u hlavního hrdiny. Naopak velkým kladem jsou občasné filozoficky laděné rozpravy a úvahy, které mají až překvapivou hloubku. Rozhodně jde také o jedno z nejlépe napsaných sci-fi co se týče jazykové stránky. Bradbury píše s neuvěřitelnou elegancí skoro až básnickým jazykem, což není v tomto žánru zrovna obvyklé. Suma sumárum je 451 stupňů Fahrenheita velice solidní dílo, ale mě bohužel výrazněji neoslovilo.
helmiczka
  8. 2. 2012, 20:19
Veľmi zaujímavá kniha, plná desivých aj povzbudivých myšlienok. Avšak na rozdiel od autora, považujem atómové inžinierstvo za prínosnejšie, než filozofické odbory :-P
Dinush
  19. 7. 2011, 21:26
Jedna z nejlepších knih, kterou jsem kdy četla! :) Příběh tak aktuální, až z toho běhá mráz po zádech... Mám dojem, že přesně tím směrem, jaký Bradbury ve své knížce popsal, se náš svět ubírá...a možná, že to s ním skončí i nějak podobně...