Deadwood

Originální název: Deadwood

Odeon - 1990
ISBN: 80-207-0215-6

Odeon (1990) 80-207-0215-6 396

Deadwood - městečko na divokém západě, kam v poslední čtvrtině devatenáctého století přijíždí legendární pistolník Bill se svým přítelem Charliem a prožívají tam pár bouřlivých měsíců.
Na rozdíl od mayovek, kde Old Shatterhand s Vinetouem šíří dobro na všechny strany, tady aby kladného hrdinu pohledal. Bill s Charliem jsou tak trochu, mimo jiné, opilci. Bill je zajatcem své pověsti brilantního pistolníka, kterou se mu daří udržet i přesto, že díky jakési pohlavní chorobě slepne. Charlie je pravděpodobně praotec metrosexuálů. Městečko je plné kurviček, máme tady jednoho ne dvakrát čistého šerifa a houf pošuků. Čínská menšina se postará o pár překvapení. Po městě běhá člověk s cizí hlavou v pytli a nikomu to nepřijde dvakrát divné. Zrzavá nymfomanka, manželka místního divadelního principála. Kdo nebyl v Deadwoodu, jako by nežil.

. (Založil/a: MichalDiatka)

Pete Dexter Pete Dexter
*22.07.1943

lusk_lusk
  20. 6. 2013, 19:14
Přesto že tematika divokého západu patří mezi mé neoblíbené žánry, uznávám že Deadwood je maximálně čtivá a zábavná kniha. Především první část ve ketré nás autor seznamuje s reáliemi hýří zábavně podanými nápady. Z toho také vyplývá že zbytek knihy se na tomto bravurním úvodu trochu veze a není již tak jiskřivý, ale i tak je celek kvalitní.
A ještě otázka: Je dílem náhody že českému čtenáři zní jméno lékaže (Dr. P.R.Dell)tak posměště, nebo je jméno shodné s originálem?
charlie.vlcak
  5. 1. 2012, 23:25
Skvělé panoptikum slavných postav (Divoký Bill Hitchcock, Calamity Jane, Buffallo Bill...) i bezvýznamných postaviček Divokého Západu.. Náramné počtení.
Milan
  17. 1. 2011, 12:47
Pro mě jedna z nejlepších a zároveň pravděpodobně velmi podceňovanýh knih. Je pro mě tak trochu záhadou - nikdo ji nezná, objevuje se velmi často v antikvariátech, já sám jsem ji tam koupil už 4x za 5 Kč, vždy ji někmu věnuji.
Četl jsem ji asi 5x a zcela jistě ještě nekolikrát budu, je pro mě neodolatelně poutavá a mám stále chuť se do jejího zvláštního světa vracet, stejně jako do Huckleberyho Finna.