Odysea kapitána Blooda

Poprvé vydáno celosvětově: 1922

Albatros - 1970

Albatros (1970) 348
Státní nakladatelství dětské knihy (1962) 339

Dobrodružná kniha pro mladší čtenáře. Děj se odehrává na konci 17. století. Hlavním hrdinou je Petr Blood, bývalý voják a lékař, který se pro domělou velezradu stává otrokem na plantáži ostrova Barbados v Karibském moři. Z otroctví unikne a stává se pirátem. (Založil/a: MichalDiatka)

Rafael Sabatini Rafael Sabatini
*29.04.1875 - †13.02.1950

LadysR2
  1. 2. 2013, 12:30
Nikdy mi nebylo jasný, jak se pirát může jmenovat Petr! Ale jinak tenhle hrdina patřil léta k mým favoritům
p.a.
  30. 9. 2013, 23:38
Sakra tohle dílo jsem četl ještě někdy na ZŠ, takže už uběhlo hodně let. Pomatuju si že to bylo perfektní dobrodružství. Zrada, láska, čest - zkrátka klasické ingredience dobrodružné literatury. Nevím jak bych reagoval dnes, ale jako školou povinné děcko jsem byl unesen, a proto 5 hvězd.
Jen tak naokraj mám dojem, že jeden ze základních konfliktů této knihy vychází ze skutečných událostí. Kdy lékař Henry Pitman ošetřoval za Monmouthova povstání v roce 1685 i rebely a byl proto odsouzen do vyhnanství. Nedal se ovšem k pirátům, ale po vítězství tzv. Slavné revoluce probíhající v roce 1688 a porážky Jakuba II., se vrátil do Anglie. Posléze i sepsal knihu o svých dobrodružstvích.