Doktor zabiják

Originální název: Beat the reaper

Víkend - 2009
ISBN: 978-80-7222-649-8

Víkend (2009) 978-80-7222-649-8 229

Příběh charismatického lékaře a zároveň mafiánského zabijáka začíná zavražděním jeho prarodičů, kteří ho odmalička vychovávali. Ujme se ho rodina Locanových. Mafiáni. Stává se z něj chladnokrevný zabiják a nájemný vrah. Po čase se však chce od tohoto života odtrhnout a využívá možnosti programu na ochranu svědků. Jenže ani zde nenalézá klid. Neúprosná chapadla mafie ho dostihnou. Začíná boj na život a na smrt (Založil/a: skjaninka)

Josh Bazell Josh Bazell
*1970

maurarita
  5. 8. 2015, 20:29
Úžasná ,napínavá a poutavá kniha ,kdy je hlavní hrdina na jedné straně zabijácký mafián a na druhé lékař který životy zachranuje.
Jitulidlo
  25. 1. 2014, 15:14
Přes naprosto odpudivý název i obal jsem v nouzi sáhla po této knížce. A mile mě překvapila, zřejmě proto, že jsem od ní nic nečekala. V příběhu se střídají dvě časové roviny - v jedné hrdina vypráví svůj životní příběh a v druhé se odehrává současnost, kde jde nakonec o život. Na můj vkus moc násilí, ale napsáno čtivě, bohužel místy chyby v překladu. Přidaná hodnota knížky spočívá v poznámkách pod čarou přibližujících všechno možné, od amerického zdravotnictví po historii mafie. Líbil se mi vypravěčův nadhled a mírná ironie. Občas to ale autor trochu přeťáp a některé postavy jsou jak z animovaného filmu. Často zbytečné sexuální narážky.