Poslední dítě

Originální název: Last child

Brána - 2010
ISBN: 978-80-7243-462-6

Brána (2010) 978-80-7243-462-6 295

Hartův kriminální thriller je jeho doposud nejvýznamnějším dílem, spletitým a působivým příběhem o ztrátě, naději a odvaze tváří v tvář zlu. Třináctiletý Johnny Merrimon měl dokonalý život: vřelý domov a milující rodiče a také dvojče, Alyssu, s níž ho pojilo ničím nenahraditelné pouto. Slovo ztráta mu nic neříkalo, až jednoho dne Alyssa zmizela z chodníku na jedné opuštěné ulici. I po roce se Johnny pořád cítí izolovaný a osamělý. Všichni ti, jimž se od narození učil důvěřovat, ho nechali na holičkách. Nikdo jiný kromě něj už nevěří, že je Alyssa stále ještě naživu. Ve snaze nalézt svou sestru se rozhodne prozkoumat temnou, odvrácenou stranu svého rodného města a riskuje při tom vše. Je to zoufalé, děsivé pátrání, ale Johnny v něm není sám. Detektiv Clyde Hunt také nikdy nepřestal po Alysse pátrat, a navíc má slabost pro Johnnyho. Dohlíží na něj a snaží se ho chránit, ale když Johnny odhalí nebezpečnou stopu a rozhodne se ji za každou cenu sledovat, nezbude Huntovi než zasáhnout. Pak ale zmizí druhé dítě (Založil/a: skjaninka)

John Hart John Hart
*1965

cenevrec
  2. 2. 2013, 14:14
Výborná kniha. Napínavá, čtivá, neotřelé téma. Přečetla jsem jedním dechem a řadím jí mezi své oblíbené. Od autora si určitě přečtu i jeho další knihy. Vyhovuje mi jeho styl psaní. Určitě stojí za přečtení.
Katka
  16. 7. 2014, 16:56
Tuto knihu jsem se rozhodla přečíst na několik doporučení. Když jsem ji začala číst, říkala jsem si, že je přece jasné, jak to dopadne a nějak více nadšená jsem nebyla. Jenže tento pocit trval asi prvních deset stran a pak mě autor držel po celou dobu v takovém napětí a naději, že jsem knihu musela dočíst během pár dnů. Takto si představuju, že se mi bude číst každá kniha! Je výborně propracovaná.