Talisman

Talisman Originální název: The lucky one

Ikar - 2010
ISBN: 978-80-249-1479-4

Ikar (2010) 978-80-249-1479-4 336

Mariňák Logan Thibault na své misi v Iráku najde v písku fotografii usměvavé mladé ženy. Nikdo se po ní neshání, a tak si ji Logan vezme k sobě. Od té chvíle se ho začne až nápadně držet štěstí a stane se jeho talismanem.Když se vrátí zpět do Ameriky, je už přesvědčen o tom, že ta neznámá žena drží klíč k jeho osudu. Prochodí půl země, než ji nakonec najde, ale tím vše teprve začíná. Stane se křehká a zranitelná Elizabeth jeho opravdovým talismanem?
(Originální anotace) (Založil/a: TrissRc)

Vikyna
  14. 7. 2016, 14:32
Pěkná knížka, Sparks si drží svoji úroveň. Zajímavý byl náhled do myšlenkových pochodů každé z hlavních postav, čímž dostal příběh větší pestrost. Jinak souhlasím, že s koncem si mohl autor ještě trochu víc pohrát.
Evina Kalousová
  13. 4. 2016, 18:37
Na knihu jsem dostala doporučení od spolužačky, prý že je dobrá a čtivá. Nicméně už jsem četla lepší. Dávám 3*.
Aspet
  1. 6. 2014, 20:20
Pěkný příběh, kniha se mi velmi líbila. Pak jsem to završila ještě filmovým zpracováním a zase se ujistila v tom, že knihy jsou prostě lepší :-)
koki.veru
  25. 10. 2013, 13:15
Úžasný příběh, který jsem měla přečtený během dvou dnů. Navíc je úžasný, že každá kapitola je vyprávěna z jiného pohledu hlavních hrdinů. Prostě nádhera :)
Wajny
  29. 4. 2012, 12:03
Knihy od Nicholase Sparkse patří mezi moje oblíbené. Námět je fantastický, děj zajímavý, avšak konec je "urychlený". Teď se těším na filmové zpracování.
Jahůdka79
  5. 7. 2016, 18:54
Kniha se četla opravdu pěkně,jak už zde někteří píší.Napínavých bylo posledních pár stran.Celkově to nebyla zase tak velká"slaďárna",jak by se od Sparkse čekalo.
fifakovaterka
  28. 9. 2015, 23:44
Kniha se krásně četla, začátek měl sice trošku pomalý rozjezd, ale Nicholas Sparks, prostě umí psát a dokáže vymyslet krásně romantický poutavý příběh. Místy mi to připomínalo jeho další knihu Bezpečný přístav, ale nic se nemění na tom, že příběh je prostě dokonalý.
Floween
  22. 11. 2014, 13:24
Jsem se asi Milým Johnem rozmazlila, že mi tohle přišla jako děsná nuda. Většinu knížky žijí idylicky a aby se neřeklo, na deseti stránkách na konci se teda stane "velký drámo", který ani není řádně dovysvětlený, ale hlavně nějakej ten happy end.
Nemluvě o neskutečně trapným výlevu, kterej Beth měla ke konci, naštvaná pro naprostý kulový.. to jsem měla chuť tu knížku zavřít, jedno obočí tázavě zvednuté k nebi.
Aria85
  23. 1. 2012, 17:57
Když jsem prvně tuhle knihu viděla, nadchl mě námět. V průběhu čtení jsem zklamaná nebyla, průběh děje byl skvělý, ale konec mi přišel... jiný než u ostatních knih, takový "urychlený", jako by nestíhal uzávěrku a musel to honem dokončit. Jsem zvědavá na další filmové zpracování :)
Vendulik1
  21. 1. 2016, 10:11
Už jsem si stanovila pravidla první přečíst knihu a potom kouknout na film. tady u této knihy jsem to udělala naopak a neměla jsem chuť knihu vůbec číst. Ale po přečtení knihy jsem byla velice mile překvapená.
Ivana4
  6. 5. 2014, 19:50
Kniha se mi četla skvěle, nechyběla romantika, lehoučce napínavý děj a Vy musíte číst a číst, protože chcete vědět, jak dál to bude pokračovat....super kniha.
kvapsv
  20. 6. 2013, 20:49
Knihy od Nicholase Sparkse mám ráda, avšak ačkoli tato kniha ničím nezklame tak od ní čtenář ani nemůže očekávat nic dech beroucího. Možná to však bude i tím, že než jsem knihu přečetla viděla jsem její filmové zpracování, které je dle mého názoru moc povedené. Je to milá, jednoduchá kniha, která dokáže čtenáře odreagovat. Škoda jen toho závěru, který mi připadal uspěchaný.

Ještě bych jen dodala, že se mi líbilo jak každá kapitola byla psána z pohledu jiného hrdiny. V jedné kapitole si čtenář může přečíst myšlenky, zážitky a rozhovory jedné postavy a v další kapitole zas jiné. Čtenář má tedy možnost vidět příběh ze všech stran a ne jen ze strany hlavního hrdiny.
forouzis
  14. 3. 2011, 22:35
Dle mého názoru tato kniha nepatří k typickým "Sparksovým" plně pohlcujícím příběhům. Námět dobrý, průběh také, ale ten konec je nevysvětlitelně ukrojený, vynechaný ... Kdy jsem jako čtenář stále čekala, ale zbytečně.