Němý svědek

Němý svědek Originální název: Dumb Witness

Knižní klub - 2006
ISBN: 80-242-1781-3

Knižní klub (2006) 80-242-1781-3 284

Příbuzní už se nemohou dočkat tučného dědictví po tetičce Emily, ale ta jako na potvoru ne a ne umřít a za života nechce pustit ani chlup. A to přitom všichni peníze tak zoufale potřebují! Nakonec se do toho vloží pes Bob a nastraží na milou Emily past v podobě míčku zapomenutého na schodech. Anebo to nebyl pes, kdo ho tam nechal? A byl to vůbec míček? Ale vždyť je to vlastně jedno, tetka nakonec stejně umírá přirozenou smrtí. Nebo snad ne? Poté, co dostane dopis s prosbou o pomoc, pouští se slavný detektiv Hercule Poirot do pátrání, na jehož konci budou všechny záhady objasněny a všechny otázky samozřejmě správně zodpovězeny.

Agatha Christie Agatha Christie
*15.09.1890 - †12.01.1976

vladislaus
  17. 3. 2016, 15:40
Paradoxně se mi více líbilo televizní zpracování se Suchetem v hlavní roli než knižní předloha. Televizi se podařilo zaatraktivnit celý příběh a odstranit některé nelogičnosti, díky kterým je psaný příběh dost slabý.
miiichalka
  20. 4. 2012, 13:46
Napínavé a čtivé, možná ke konci trošku jednotvárné, určitě bych našla mezi Agathinými knihami mnohem zajímavější :)
Peter.Melon
  25. 6. 2012, 9:23
Souhlasím s uživatelem miichalka.Má pravdu.Také se mi tato kniha dobře četla.Je celkem dobrá,i když od Agáthy Christí jsem četl už určitě lepší knihy.
stepuli
  1. 10. 2016, 11:26
Náš milovaný Hercule Poirot v plné síle. Dokáže vyřešit i vraždu, o které ostatní ani netuší, že se stala (samozřejmě kromě vraha) s pomocí němého korunního svědka.
lola.k
  2. 2. 2016, 11:37
Celkem netradičně napsaná knížka. Bavilo mne postupné odhalování stop, ale konec se mi nelíbil. Rychlý spád a nedomyšlený motiv. Ale krásně popsané pocity jednotlivých postav. Celkově průměrné, Agatha napsala lepší.
Jitulka88
  24. 7. 2012, 14:03
Agatha svými promyšlenými příběhy nezklame, jako snad každá kniha i tato je velmi čtivá, přečte se jedním dechem. Určitě doporučuji.