Originální název: Královský vozataj

ISBN: 978-80-7381-709-1

BB art (2010) 978-80-7381-709-1 296
Československý spisovatel (1990)
Československý spisovatel (1963) 268

Poslední kniha pentalogie Sňatky z rozumu

Poslední svazek pentalogie o osudech rodin Bornů a Nedobylů. Tento díl popisuje období od vzniku Československa do konce druhé světové války. Léta, jež v tomto mezidobí uplynula, a pohnuté události, které je naplňovaly, učinily konec někdejšímu vdovskému veselí Marie Nedobylové. Zároveň se tu i končí dlouholetý svár mezi Nedobyly a Pecoldy, živený po tři generace. (Založil/a: Sagal)

vladislaus
  12. 12. 2014, 15:15
Kniha nám představuje osudy nejmladší generace Bornů a Nedobylů v dlouhém období od roku 1918 až 1945. Na pouhých 250 stranách je nemožné dát čtenářům možnost si nové postavy oblíbit. Zbytečný díl série.
rt12
  15. 9. 2014, 16:38
Asi pro mne nejslabší díl z celé série. Prosakuje zde až moc volání po lepším zítřku a ke konci je román tak trochu sladce limonádový.
jan.adamek.1963
  5. 10. 2014, 9:52
Pro mne také slabá kniha. Kdyby nebyla poplatná době vydání, asi by nevyšla. Škoda, zde ztratil můj autor, kterého mám na své špičce hodně bodů.