Kuba. Ostrov, který se zdál

Kuba. Ostrov, který se zdál Originální název: Kuba. Ostrov, který se zdál

Dybbuk - 2007
ISBN: 978-80-86862-32-3

Dybbuk (2007) 978-80-86862-32-3 144

Kuba je ve vypravování cestovatele Jetela ostrovem mnoha překvapení, paradoxů a především nevšedních zážitků - zemí svérázné socialistické diktatury. (Založil/a: slide)

Pavel Hroch Pavel Hroch
*1967

Stanislav Škoda Stanislav Škoda
*1976

alča87
  17. 7. 2016, 10:50
Určitý základ pro zájemce o Kubu. Základ moderní historie, Castrova Kuba, kouzlo lidí na "Ostrově svobody" na několika stránkách, doplněné mnohdy hodně nekvalitními fotografiemi, ve mně vzbudil touhu Kubu navštívit.
Cestovatel Jetel, "autor" kubánské abecedy, vše vypráví s nadhledem, ale i sentimentem. Ukazuje modrní Kubu i její staré kouzlo.
delfinek
  3. 9. 2012, 22:01
právě jsem se vrátila z Kuby...povídková kniha se lehce dotýká historie, revoluce, současných obyvatel,měst,turistických atrakcí i pohledů do duše Kubánců,je psaná s úsměvem a něžnou ironií..kdo na Kubě ještě nebyl,bude ji chtít navštívit,kdo už tam byl,bude se tam chtít vrátit,opravdu milé pohlazení a jednohubka před spaním...a už přemýšlím,kdy na Kubu zase vyrazím :-))
Sám autor tuto knihu nazývá Abecedním průvodcem z bláta do louže nebo třeba nevšedními zápisky celkem všedního cestovatele na Kubě někdy na konci Castrovy éry.