Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Mumie se vrací

73%
4 35
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Mumie se vrací Originální název: The Mummy Returns

Nejnovější vydání:
BB art - 2001
Počet stránek: 246
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 5x v oblíbených
v přečtených 67x v přečtených
v knihovně 26x v knihovně
k přečtení 6x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
BB art (2001) 246

Podle filmového scénáře Stephena Sommerse.

Píše se rok 1935. Deset roků uplynulo od okamžiků hrůzy, které na pokraji smrti prožili v Egyptě Rick O´Connell a Evelyn Carnahanová, když se stali nedobrovolnými svědky probuzení mystických sil ztělesněných oživlou mumií dvořana Imhotepa. Evelyn pomáhá zapomenout i to, že je už deset let O´Connellová a s manželem vychovávají devítiletého syna Alexe.

Imhotepova mumie se stala ozdobou egyptologických sbírek Britského muzea. Vědci shodně potvrdili, že už je neškodná, že veškerá probuzená hrůza zmizela v písečném víru v poušti a zde, v civilizovaném světě neexistuje síla, jež by ji znovu vyvolala.

Co je tedy příčinou podivných událostí v Britském muzeu? Smířil se Imhotep tak snadno s tím, že mu není souzena nesmrtelnost? Podaří se mu jí docílit a bude to opět za cenu hrůz a násilí, které se s ním přestěhovaly do Evropy?

I Imhotep je však bezmocný vůči silám, které se rozhodly dosáhnout v tomto světě svého cíle. Tím už není nicotný dar nesmrtelnosti, tím je příchod samotného egyptského božstva Isise na tento svět.

Když se tyto dvě nezemské síly střetnou, svět se otřese v takové křeči, že mu hrozí jistá zkáza. Rick a Evelyn by se nejraději nezapojovali do nových nebezpečných dobrodružství, snad ani kdyby mělo jít o záchranu světa. Přece však opět nastupují do první linie zápasu s neznámem. To si totiž dělá nárok na jejich malého syna, neboť je přesvědčeno o tom, že Alex je Isisovou inkarnací. (Založil/a: Taragued)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace