Inkvizitor

Poprvé vydáno celosvětově: 1990

Moba - 2003
ISBN: 80-243-1040-6

Moba (2003) 80-243-1040-6 319

Příběh začíná příjezdem otce Tobiase do německého městečka, kde má vyšetřovat ženu obviněnou z čarodějnictví. Tobias není žádný fanatik, kterému stačí pár pomluv, a k vyšetřování se snaží přistupovat s rozumem a především spravedlivě. Zjišťuje opravdu hrozné věci - zkažená voda, znetvořené děti a různé další pohromy sužují obyvatele městečka, kteří jsou z těchto událostí velice rozrušení a požadují viníka. Vše se zkomplikuje, když otec Tobias zjistí, že obviněná je dívka, kterou kdysi velmi miloval. Jako vyšetřovatel chce nalézt pravdu, ale stojí před těžkým úkolem: musí bojovat nejen s místními obyvateli, ale také sám se sebou a svou minulostí. (Založil/a: Taragued)

Taragued
  4. 2. 2011, 16:09
Inkvizitor pro mě představoval trochu odlišnou formu Hohlbeinovy tvorby a přesto mě dokázal od první stránky strhnout, vlákat do děje a donutil mě se zatajeným dechem hltat další a další stránky. Veskrze se jednalo o celkem nenáročný děj, který však o to více dokázal zaujmout. A překvapivý závěr knihy, to je u tohohle spisovatele téměř samozřejmostí.